Після виходу у офлайн – немов після вживання екстазі? [дослідження]

00:00,
21 Лютого 2013
887

Після виходу у офлайн – немов після вживання екстазі? [дослідження]

00:00,
21 Лютого 2013
887
Після виходу у офлайн – немов після вживання екстазі? [дослідження]
Активні користувачі інтернету після виходу у офлайн відчувають симптоми  фрустрації і «відсутності наркотику» – подібні до тих, які відчувають наркомани після припинення дії наркотичних речовин. Про це свідчать дані спільного дослідження Університету Суонсі (Swansea University) та Міланського університету (Università di Milano), пише TIME.

У дослідженні взяли участь 60 респондентів, середній вік яких склав 25 років. Перед респондентами було поставлено завдання: поблукати по мережі протягом 15 хвилин, відвідавши сайти, які їм сподобалися.

Після сесії інтернет-серфінгу дослідники перевіряли психофізіологічні показники респондентів, настрій та рівень стривоженості.

Згідно з даними дослідження, близько половини респондентів «підсіли» на інтернет і відчули погіршення настрою після закінчення інтернет-серфінгу. Як відзначили дослідники, респонденти почувалися немов після вживання екстазі.

«Ми достеменно не знаємо, що таке інтернет-залежність. Однак наші результати демонструють: близько половини молодих людей, поведінку яких ми досліджували, проводять у мережі настільки багато часу, що відрив від інтернету негативно впливає на їхнє життя», – відзначив один із дослідників, професор Університету Суонсі Філ Рід (Phil Reed).

«Початкові результати та відповідні дослідження функцій мозку наводять на думку, що інтернет має для користувачів безліч сюрпризів, які можуть зашкодити їхньому благополуччю», – додає він.

«Асоціація психиатрів США вважає інтернет-залежність потенційною проблемою, котра вимагає подальшого вивчення. Це – перший крок до того, що таку залежність буде визнано психічним розладом», – зауважив Рід у інтерв’ю TIME.

Американський тижневик характеризує спільне дослідження англійського та італійського університетів як перше наукове вивчення безпосередніх негативних психофізіологічних наслідків користування інтернетом.

Дослідження Facebook-залежності як окремого виду інтернет-залежності вже проводили в норвезькому Університеті Бергена (University of Bergen). У рамках дослідження аналітики університету розробили «Шкалу Facebook-залежності Бергена».

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Wordpress/crinapopa.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду