Україна зайняла четверте місце в Індексі свободи ЗМІ країн Східного партнерства, лідирує Молдова
Україна зайняла четверте місце в Індексі свободи ЗМІ країн Східного партнерства, лідирує Молдова
Згідно з результатами, Молдова посіла перше місце, Грузія – друге, Вірменія та Україна на третьому і четвертому місцях. Азербайджан та Білорусь на п’ятій і шостій сходинках відповідно. Якщо порівняти ці результати з попереднім пілотним заміром, то зміна відбулась лише у першій та другій позиціях – минулого разу лідирувала Грузія.
Рейтинг країни визначається на основі оцінки індивідуальних експертів стану свободи медіа в країні і подальшого підсумовування балів. Ініціатива реалізується в рамках проекту «Моніторинг свободи медіа країн Східного партнерства», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та є ініціативою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
«В України позиція серед цих країн не така погана, але хочу підкреслити, що немає тенденції покращення, – зауважив Золтан Салаі, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. – За останні 3-4 роки ми у кращому випадку бачимо стагнацію, а в певних сферах є навіть погіршення ситуації».
«Ідея цього проекту в тому, щоб вивчати больові точки у медіасфері цих країн, - зазначив Андрій Кулаков, програмний директор МГО «Інтерньюз-Україна». - Оскільки наші країни мають окрім спільного минулого, в дечому спільне сьогодення і спільні проблеми, тому ми можемо ділитися досвідом вирішення цих проблем».
Наталія Сад, координатор проекту МГО «Інтерньюз-Україна» наголосила, що Україна, яка на разі перебуває на етапі можливого підписання Угоди про асоціацію з ЄС, посіла лише четверту сходинку - при цьому Молдова і Грузія, які тільки планують парафувати Угоду про Асоціацію, займають перше та друге місце.
Заміри Індексу свободи медіа будуть здійснюватися щоквартально протягом двох років у кожній країні Східного партнерства.
Під час прес-конференції Діана Дуцик, головний редактор сайту MediaSapiens, презентувала також дані моніторингу теленовин за дев’ять місяців 2013 року, що здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк».