Тролеботи успішно переконували видання США публікувати свої тексти — дослідник
Тролеботи успішно переконували видання США публікувати свої тексти — дослідник
Про це йдеться у дослідженні організації FireEye, повідомляє Reuters. Аналітики пишуть, що інформаційна кампанія була спрямована на «промотування тем проти Саудівської Аравії, Ізраїлю та на підтримку Палестини».
Меседжі просувалися за допомогою підробних облікових записів у Twitter та Facebook. Більшість з них створені минулого року та з того часу були видалені.
Дослідник FireEye Лі Фостер (Lee Foster) зазначає, що знайшов деякі підробні акаунти, які видавали себе за американських журналістів. Вони успішно переконували видання США публікувати свої листи до редакції, колонки та блоги.
«Ми з невеликою упевненістю вважаємо, що ця мережа була організована для підтримки іранських політичних інтересів. Проте, ми поки не можемо точно сказати, хто це робив або звідки йде вказівка. Розслідування триває», — сказав Фостер.
Крім того, FireEye пише, що під час проміжних виборів у США 2018 року у Twitter були створені фальшиві облікові записи, що видавали себе за кандидатів у конгресмени від демократів та республіканців.
Компанія Twitter повідомила, що «з травня видалила мережу з 2,8 тис. несправжніх акаунтів, які були створені з Ірану». Facebook, у свою чергу, видалила 51 обліковий запис Facebook, 36 сторінок, сім груп і три облікові записи Instagram, що брали участь в операції впливу. Їх теж пов’язують з Іраном.
Активність на Facebook була менш експансивною, ніж у Twitter, і вона виявилася більш вузько орієнтованою, говорить голова Facebook з кібербезпеки Натаніель Глейхер (Nathaniel Gleicher). Він додає, що ці фейкові акаунти у Facebook часто писали журналістам, політикам та іранським дисидентам, аби переконати їх щодо певних тем.
Нагадаємо, нещодавно компанія Facebook повідомляла, що за останні пів року видалили понад три мільярди фейкових акаунтів. Більшість таких профілів вдалося виявити одразу після створення.