Індекс свободи людини: Україна — між ОАЕ та Республікою Того, Росія нижче

Індекс свободи людини: Україна — між ОАЕ та Республікою Того, Росія нижче

16:30,
11 Грудня 2018
4880

Індекс свободи людини: Україна — між ОАЕ та Республікою Того, Росія нижче

16:30,
11 Грудня 2018
4880
Індекс свободи людини: Україна — між ОАЕ та Республікою Того, Росія нижче
Індекс свободи людини: Україна — між ОАЕ та Республікою Того, Росія нижче
Автори:
Американська неполітична дослідницька організація Інститут Катона (Cato Institute) випустила нове дослідження щодо свобод людини в різних країнах. Україна посіла 118 сходинку зі 162 держав.

Останній рік аналізу авторів дослідження — 2016. Вони пояснюють, що це «крайній рік, для якого доступні достатні дані». Для формування індексу за 2016-й використали 37 змінних.

Індекс вказується від 0 до 10, де 10 показує найбільшу свободу. Перша п’ятірка в рейтингу індексу має такий вигляд: Нова Зеландія, Швейцарія, Гонг-Конг, Австралія, Канада. Індекс лідера (Нової Зеландії) складає 8,89.

Україна — на 118 місці з індексом 6,28. Після йдуть Республіка Того (6,27), Росія (6,27), Шрі-Ланка (6,27), Королівство Есватіні (6,24). У Східній Європі найбільше набрали Естонія (8,44), Литва (8,34) та Чехія (8,29).

Як йдеться у звіті, індекс ґрунтується на 12 показниках. Це: верховенство права; безпека та захищеність; свобода пересування;  свобода віросповідання; розвиток громадянського суспільства; свобода слова та передачі інформації; ідентичність і відносини; розмір органів держуправління; правова система та права власності; доступ до стійкої валюти; свобода торгівлі на міжнародному рівні; регулювання кредитування, праці та бізнесу.

Україна входить до п’ятірки країн, які найбільше покращили показники свободи з 2015 до 2016 року. Хоча поряд розташовуються також такі країни, як Іран, Східний Тимор, Беліз і Нігер.

За свободу вираження думок та свободу інформації Україна отримала оцінку 7,1. Сюди входять такі показники, як: вбиті журналісти (індекс — 7,8); ув’язнені журналісти (10); законодавство, яке регулює діяльність медіа (5,7); політичний тиск і контроль ЗМІ (3,8); доступ до кабельного та супутникового телебачення (7,5); доступ до іноземних медіа (7,5); державний контроль доступу до інтернету (7,5).

Натисніть, щоб збільшити.

Раніше «Детектор медіа» писав, що Міжнародна неурядова організація Freedom House назвала Україну частково вільною у свободі інтернету. Експерти критикують методологію дослідження, адже до рейтингу України також увійшли дані про тимчасово окуповані території.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Обкладинка дослідження
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду