У грудні 63% новинних повідомлень стосувались політики – це найвищий показник з 2004 року – моніторинг АУП

00:00,
23 Грудня 2013
1706

У грудні 63% новинних повідомлень стосувались політики – це найвищий показник з 2004 року – моніторинг АУП

00:00,
23 Грудня 2013
1706
У грудні 63% новинних повідомлень стосувались політики – це найвищий показник з 2004 року – моніторинг АУП
Дисбаланс уваги та синхрону у грудні був на користь влади:частка синхрону у представників влади в 3,1 рази більша частки синхрону опозиції.Лідерами за обсягом синхрону є Микола Азаров– 23%,Віктор Янукович– 10%,  Арсеній Яценюк– 7%.

Сьогодні було презентовано результати аналізу теленовин восьми загальнонаціональних телеканалів, який проводився  в період з 2 по 7  грудня 2013 року. Моніторинг щомісяця здійснює Академія української преси спільно з Інститутом соціології НАНУ.

«Протягом кількох місяців моніторингу ми спостерігали, як великі канали у своїх новинах прайм-тайму уникають політичних новин, - зазначив президент АУП Валерій Іванов, -  У грудні ми бачимо абсолютно протилежну картину».

Дві третини новинного потоку склали політичні новини в Україні  - 63% (у листопаді – 21%).  А міжнародні новини, де згадується Україна, склали 14%,  - тобто загальна частка політики в ефірі складала майже 80%. «Цей показник перевищує всі результати досліджень, які є у нашому розпорядженні з 2004 року: ні під час Помаранчевої революції, ні під час парламентських виборів 2007   року такої уваги до політики та зокрема до політичних інститутів не було», - наголосила Наталія Костенко, завідувачка відділу соціології культури і масової комунікації Інституту соціології НАН України.

Найбільше політичних новин було на  1+1 – 74% (у листопаді – 13%) та СТБ – 73% (у листопаді – 16%).  Найменше політичних новин було  на Інтері – 49%.

Однак стандарти подання інформації не змінились: збалансованість точок зору на події залишилась в межах періоду травень-вересень – 18% подій висвітлювались  з двома і більше точками зору (у листопаді – 20%).  «Ніяких глобальних змін не відбулось», - зауважив Валерій Іванов.

Бонус влади у новинах був дуже високим. Найбільшу увагу з політичних персон телеканали приділили В. Януковичу (24%), М. Азарову (14%), А. Яценюку (11%), В. Кличко і О. Тягнибоку - по 8%.  Загалом увага до представників влади у 2,1 рази більша, ніж до опозиції (синхрон – у 3,1 рази). Увага до представників політичних сил найзбалансованіша на СТБ та Новому каналі.

Детальніше про результати моніторингу читайте на сайті MediaSapiens найближчими днями.

Презентоване дослідження здійснювалося АУП за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів — «Інтера», «1+1», Нового каналу, «України», СТБ, ICTV, Першого національного та ТВi.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: tsn.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду