Соцмережі знижують успішність підлітків - дослідження
Батьки можуть подумати, що відеоігри - це марна трата часу, але вони можуть підвищити успішність підлітків в школі, пише The Daily Mail.
Дослідники протестували більш ніж 12 тис. австралійський підлітків у віці 15 років. Учасники проекту виконували завдання з математики, природничих наук, читання і відповідали на питання про кількість часу, який вони проводять в соцмережах і граючи в комп'ютерні ігри.
Підлітків тестували по відомій системі Pisa (Program for International Student Assessment), яка перевіряє обізнаність дітей в базових дисциплінах кожні 3 роки в більш ніж 70 країнах (Україна також приєднається до цієї програми в 2018 році).
За результатами дослідження, вчені довели, що відеоігри можуть допомогти учням застосувати і поліпшити вміння, отримані в школі. «Коли дитина грає у відеоігри, вона вчиться вирішувати завдання і долати перешкоди, щоб перейти до наступного рівня. Це передбачає застосування знань і умінь в базових науках», - розповів Альберто Посс з Університету Мельбурна (Австралія). Водночас він відзначив, що підлітки, які щодня тривалий час спілкувалися в Facebook, отримували на 20 балів менше на тесті з математики, ніж однолітки, які не мають профілів у соціальних мережах.
«Учні, які постійно сидять в соціальних мережах, звичайно втрачають час, який могли б використати для навчання. Але з іншого боку це показує, що вони жертвують математикою і іншими науками заради соціалізації». - додав дослідник.
Дослідники не заперечують, що на прогрес школярів може впливати багато інших чинників. Наприклад, учні-іноземці або представники етнічних меншин, за результатами дослідження мали більше шансів відставати у навчанні, ніж ті, хто багато часу проводить в Facebook.
MediaSapiens вже публікував результати дослідження, які вказували на користь комп'ютерних ігрор для дітей. Європейський парламент дійшов висновку, що діти, які щодня проводять багато часу за комп'ютерними іграми, освоюють таким чином важливі життєві навички.