Обмін новинами відбувається переважно офлайн і без використання технологій, - дослідження
Обмін новинами відбувається переважно офлайн і без використання технологій, - дослідження
Про це повідомляє Columbia Journalism Review з посиланням на дослідження Pew. «Це не дивно, якщо джерелом новини виступають традиційні медіа, такі як газети або телебачення. Але навіть респонденти, які в першу чергу дізнаються новини в Інтернеті, в три рази частіше ділилися ними в усній формі, ніж через соціальні медіа», - зазначає CJR.
85% респондентів діляться новинами усно.
Насправді, активна взаємодія з новинами в соцмережах є відносно низькою у цілому. Частка людей, які часто «лайкають», коментують та поширюють новини становить менше 16%. Час від часу таку активність здійснюють менше половини опитаних.
Цікаво, що хоча молоді люди частіше дізнаватися новини в Інтернеті, вони не більше схильні ділитися новинами в інтернет, ніж старше покоління. Дослідження Pew показало, що люди старше 50 років, частіше коментують новини, ніж молодь. Це можна пояснити тим, що молоді люди в меншій мірі зацікавлені в обговоренні новин.
Респонденти віком 50-64 років коментують новини частіше, ніж молодь.
Вік і джерела, з яких люди переважно отримують новини, не є єдиними чинниками, які впливають на онлайн-взаємодію з новинами. Дослідження, проведені протягом останнього десятиліття показують, що власне особистість і обставини також відіграють певну роль.
Люди, які бачать себе в якості лідерів громадської думки, більш імовірно, ділитимуться новинами, як і ті, хто прагне створити собі певну репутацію і залучити підписників.
Швидке поширення новин та відео зі стрільбою поліції або протестами, які відбулися минулого тижня, підтримують висновки, що люди більш схильні ділитися контентом, який емоційно заряджений. Поширення стає більш активним також у моменти кризи, коли людей мотивує почуття громадянського обов'язку.
Як повідомляв раніше MediaSapiens, соціальні мережі випередили телебачення як джерело новин для молоді.