6 з 10 користувачів діляться посиланнями на статті в соцмережах, навіть не читаючи їх
6 з 10 користувачів діляться посиланнями на статті в соцмережах, навіть не читаючи їх
Майже 46 000 осіб поширили пост, деякі з них - не розуміючи, що це жарт, пише The Washington Post.
Згідно з дослідженням Колумбійського університету і Національного французького інституту, 59 відсотків посилань, які були поширені в соціальних мережах, користувачі навіть не проглянули. Інакше кажучи, більшість людей роблять репост новин, навіть не читаючи їх.
Гірше того, дослідження показало, що ці «сліпі» поширення визначають, які новини отримують поширення, а які залишаються за межами публічної уваги. «Так що ваші бездумні ретвіти насправді формують наші спільні політичні і культурні порядки денні», - йдеться в матеріалі The Washington Post.
«Люди в більшій мірі готові поділитися статтею, ніж прочитати її», - сказав співавтор дослідження Арнаут Легоу. «Це типово для сучасного споживання інформації. Люди формують свою думку на основі спрощеного підсумку чи підсумків, не роблячи зусилля заглянути глибше», - вважає автор.
Дослідники створили два набори даних: у першому були посилання, скорочені за допомогою сервісу Bit.ly, які вели на матеріали п'яти найбільших новинних сайтів за місячний період; у другому були зібрані всі пов'язані із першим набором посилань кліки та переходи за той самий часовий період. Відсортувавши усі ці дані, дослідники фактично отримали карту, як новини стають «вірусними» в мережі Twitter.
І як показала карта, «вірусні» новини широко поширені - але не обов'язково прочитані.
Дослідники зробили кілька інших спостережень. Більшість кліків, які отримають новини за рахунок переходів із Twitter, надходять від поширення звичайними користувачами Twitter, а не самими ЗМІ. І посилання, по яких користувачі активно клікали, виявилися дещо старішими, ніж очікували дослідники: деяким було по кілька днів.
Дослідники відзначають, що в цього тренду є всі підстави до посилення в майбутньому.
Нагадаємо, соціальні мережі випередили телебачення як джерело новин для молоді. Серед опитаних, віком від 18 до 24 років, 28% назвали соціальні медіа в якості основного джерела новин.