Довгі тексти в епоху смартфонів не помирають – дослідження

Довгі тексти в епоху смартфонів не помирають – дослідження

18:24,
10 Травня 2016
6658

Довгі тексти в епоху смартфонів не помирають – дослідження

18:24,
10 Травня 2016
6658
Довгі тексти в епоху смартфонів не помирають – дослідження
Довгі тексти в епоху смартфонів не помирають – дослідження
Попри той факт, що люди все більше споживають медійний контент із маленьких екранів, довгі форми не відходять у минуле. Удвічі більше часу мобільна аудиторія проводить за читанням довгих статей, ніж коротких новинних текстів. Про це свідчить нове дослідження Pew Research Center у співпраці з John S. and James L. Knight Foundation.

Джерело - Європейська обсерваторія журналістики (EJO) 

За словами дослідників, раніше традиційні друковані медіа публікували більше поглиблених матеріалів. Такі тексти давали читачам краще розуміння проблеми, а журналістам – можливість представити більше точок зору і краще описати контекст. Автори наголошують: своїм дослідженням не хочуть применшити значення коротких текстів. Йдеться лише про відповідь на актуальне в сучасному середовищі запитання: чи читатимуть люди лонгріди на своїх телефонах?

У рамках дослідження експерти Pew Research Center використали сирі, необроблені дані 30 новинних та нішевих сайтів-клієнтів аналітичної платформи Parse.ly за період із квітня по вересень 2015 років. Дані, відібрані для авторами аналізу, походили винятково зі Сполучених Штатів Америки. До фінального набору даних включили 74 840 статей, які щонайменше один раз переглянули 71 мільйон відвідувачів. Майже чверть (24%) статей були обсягом понад тисячу слів і розглядалися як тексти довгої форми.

Проаналізувавши більше 100 мільйонів взаємодій користувачів із новинними статтями, автори виявили, що контент більшого обсягу краще утримує увагу читачів. Середня тривалість читання текстів коротких форм (від 101 до 999 слів) становила 57 секунд, в той час як матеріали довжиною у понад тисячу слів читали 123 секунди. Дослідники також підрахували, що на статтю обсягом від тисячі до 4999 слів витрачають 116 секунд, в той час як на тексти до 250 слів – 43 секунди, майже втричі менше. Тексти довжиною більше 5 тисяч слів споживають 270 секунд, тобто 4,5 хвилини.

Якщо подивитися на повний час взаємодії унікального користувача із одним текстом, то лише чверть таких повних сесій тривала менше 30 секунд, коли йшлося про довгі тексти; 36% візитів були довшими за дві хвилини. Цей же показник стосовно малих форм склав лише 10%. Крім того, 8% взаємодій із довгими текстами тривали більше п’яти хвилин.

Таки чином, малий розмір екрану на смартфоні не означає, що в якийсь момент читач має відірватися від тексту чи відмовитися від більшого заглиблення у статтю великого обсягу, роблять висновок дослідники.

Загалом, довгі та короткі тексти користувачі споживають приблизно на одному рівні: було зафіксовано 1530 повних візитів із довгими формами і 1576 – із короткими. При цьому, текстів короткого обсягу медіа продукують в рази більше: в межах цього дослідження вони склали 76% усіх матеріалів.

“Це не обов’язково означає, що аудиторія має більший запит на контент довгих форм. Здається, більшість користувачів не знають, яка довжина тексту за посиланням”, – пояснюють результати експерти Pew Reserch Center.

Дослідники також вивчили способи, якими користувачі потрапляють на нові статті (переходячи за лінком із зовнішнього сайту, із соціальних медіа тощо). Виявилося, що ті, хто переходить за посиланням із того самого веб-сайту, проводять із цією статтею найбільше часу. Читачі новинних “лонгрідів” у такому разі взаємодіють із новою статтею в середньому 148 секунд. Ті, хто заходить прямо на цю статтю або через посилання з електронної пошти переглядають її 132 секунди, ті, хто прейшли із зовнішнього сайту – 125 секунд, через пошук – 119, із соціальних медіа – 111.

Цікавими є відмінності між читачами, які зайшли на текст із різних соціальних платформ: Facebook і Twitter. Якщо перша збирає більше трафіку, то друга – залучає людей, які проводять більше часу із певною історією. Довгі матеріали користувачі, які “прибули” із Facebook, споживають в середньому 107 секунд – порівняно із 133 секундами користувачів Twitter.

У Pew Research Center також проаналізували, як часто користувачі повертаються до тієї самої статті, щоб дочитати, перечитати тощо. Можливості дослідників були обмежені даними з одного пристрою. Тим не менш, результати автори називають промовистими: лише 3% тих, хто переглядав на своєму телефоні короткі новинні історії, і 4% тих, хто переглядав довгі,  поверталися до тих самих текстів. Ті, хто заходили на довгу статтю знову, проводили за її читанням приблизно вдвічі більше часу, ніж інші користувачі (277 секунд порівняно із 123-ма). Користувачі, які ще раз заходили на короткий текст, читали його майже вдвічі довше за решту людей (110 секунд проти 57).

З’ясувалося також, що ті, хто повертався до статті знову, як правило, потрапляли на неї не таким шляхом, як більшість відвідувачів. Значна частина (35%) з них заходили на текст за прямим посиланням або через внутрішні лінки (21 і 22%), і лише 20% перейшли за гіперпосиланням із соцмереж.

Статті понад тисячу слів живуть трохи довше, ніж короткі – але не набагато. 82% взаємодій із короткими та 74% із довгими матеріалами розпочинаються у перші два дні після публікації. До третього дня показник зростає, відповідно, до 89 та 83%. Лише 6% коротких та 10% довших текстів починають читати через  5 днів після виходу.

Повний текст дослідження “Long-Form Reading Shows Signs of Life in Our Mobile News World”

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду