Лише 11% громадян вважають, що у ток-шоу відстоюються інтереси політиків чи олігархів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Лише 11% громадян вважають, що у ток-шоу відстоюються інтереси політиків чи олігархів
Опитування мало на меті з’ясувати, як знання про власників ЗМІ впливає чи не впливає на медіаповедінку населення.
Респондентам запропонували відповісти на запитання: «Якщо ви дізнаєтесь, що його власником є олігарх, пов'язаний із корупційною чи кримінальною діяльністю, як зміниться ваше ставлення до інформації цього телеканалу?».
25,4% відповіли, що продовжать дивитись передачі цього телеканалу, 23,8% шукатимуть додаткові джерела інформації, 13,8% припинять дивитись інформаційні програми телеканалу, 9,2% припинять дивитись цей телеканал взагалі, 4,9% взагалі не дивляться телебачення.
На запитання «Як Ви вважаєте, під час політичних ток-шоу на центральних телеканалах («Свобода слова» на ІCTV, «Чорне дзеркало» на Інтері, «Право на владу» на 1+1, ШустерLіve ) підіймаються дійсно суспільно важливі проблеми чи відстоюються інтереси політиків чи олігархів?» 22,1% відповіли, що там справді порушуються суспільно важливі проблеми, 11,1% вважають, що у ток-шоу відстоюються інтереси політиків чи олігархів, 34,5% вважають, що у ток-шоу і відстоюються інтереси політиків, і водночас порушуються важливі проблеми. 21,9% не дивляться політичні ток-шоу.
Дослідження проводилося з 29 січня по 19 лютого 2015 року, польовий етап тривав з 5 по 16 лютого 2016 року, опитування проводилось у 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною, у Донецькій області дослідження проводилося і на територіях, що контролюються і на територіях, що не контролюються Україною. В результаті польового етапу було зібрано 2020 анкет.
Частина питань стосувалась того, як громадяни оцінюють вплив ЗМІ на їх політичну позицію та чи потребують додаткових знань про медіавпливи. Результати засвідчили, що лише 35% громадян вважають, що медіа впливають на їх політичну позицію та соціальну поведінку.
Окремий блок питань мав на меті з’ясувати потреби у навчанні медіаграмотності та впливу медіа на дітей – як повідомляв MediaSapiens, 45% громадян вважають, що курс з медіаграмотності має бути запроваджений у школах.
У 2015 році ГО «Телекритика» представила результати соціологічного дослідження про довіру до українських та російських ЗМІ, обізнаність населення щодо медіавласності, а також вплив пропаганди та користування місцевою пресою.