Пошукові запити «Бейрута» не досягли 1% кількості запитів «Парижа» - The Economist

Пошукові запити «Бейрута» не досягли 1% кількості запитів «Парижа» - The Economist

17:53,
23 Листопада 2015
2226

Пошукові запити «Бейрута» не досягли 1% кількості запитів «Парижа» - The Economist

17:53,
23 Листопада 2015
2226
Пошукові запити «Бейрута» не досягли 1% кількості запитів «Парижа» - The Economist
Пошукові запити «Бейрута» не досягли 1% кількості запитів «Парижа» - The Economist
Автори:
Видання The Economist оприлюнило результати дослідження, що ілюструє різницю у медіа висвітленні та «рівні співпереживання» інтернет-користувачів щодо терористичних атак у Бейруті та Парижі.

Лишень за два дні минулого тижня терористи ISIS вбили 166 цивільних осіб за межами своєї бази в Сирії та Іраку, пише The Economist. Угрупування взяло на себе відповідальність за два вибухи, що вбили 37 людей у Бейруті 12 листопада. Наступної ночі 129 осіб загинули в результаті серії скоординованих терористичних нападів у Парижі. Стрілянина та вибухи в Парижі викликали глобальний вияв співчуття, скорботи та підтримки: уперше Facebook активізував свою «перевірку безпеки» для події, що не є природнім стихійним лихом, а також дав можливість користувачам «фарбувати» свої фотографії у профілі у кольори французького прапору одним кліком. 

Незабаром деякі користувачі онлайн почали критикувати соціальну мережу за те, що та не вжила відповідних заходів у відповідь на атаки в Бейруті, а також, у більш широкому сенсі, - пресу, яка проігнорувала однаково трагічні смерті в арабському світі.  #AllLivesMatter, хештег у Twitter, почав набирати популярності у відповідь. 

Таку різницю аргументували тим, що західні читачі ігнорують історії, що стосуються звірств у віддалених регіонах, і що масове насильство трапляється рідше у Парижі, а тому більше заслуговує на висвітлення у ЗМІ, аніж у Лівані, де кривава громадянська війна тривала до 1990, і який межує з Сирією. 

Звинувачення стосовно того, що західні ЗМІ не повідомляли про вибухи у Бейруті, не витримує простої перевірки веб-пошуком. За даними Google, на цю тему з’явилося 5190 статей 12 листопада (за день до атак у Парижі). Станом на 18 листопада кількість таких матеріалів збільшилася до 15000, з яких більш ніж 400, в тому числі один у The New York Times, присвячені порівнянню трактування трагедій у двох містах. 

Однак, це правда, що теракти в Парижі спричинили до більш інтенсивного й масштабного висвітлення - за 14 листопада було опубліковано 2 500 000 історій (хоча ці цифри, ймовірно, завищують різницю, оскільки одне і те ж повідомлення інформагенції може бути опубліковане сотні разів). Після початкового сплеску у пошуковому трафіку для «Бейрут» слідом за вибухами, інтерес в інтернеті для нього швидко згас, і відновився лиш після новин з Парижа. Та навіть тоді пошукові запити для «Бейрута» не досягли навіть 1% від максимальної кількості запитів для «Парижа» (див. графік). 

Такий пошуковий трафік слугує підтвердженням на користь аргументу, що культурне сусідство пояснює таку різницю у рівнях міжнародної уваги до терористичних актів. Єдиною країною, де «Бейрут» шукали частіше, аніж «Париж», був, що не дивно, Ліван. Але не кожен народ більше цікавився Парижем, аніж Бейрутом, в однаковій мірі. Наприклад, користувачі Google у Туреччині, що розташована за 100 миль (160 км) від Лівану, шукали «Бейрут» на 0.6% так само часто, як ліванці, і шукали «Париж» на 5% настільки ж часто, як французи - різниця становить 4,4%. 

На відміну від цього, жителі Люксембургу, що межує із Францією, шукали «Бейрут» на 1,8% cтільки ж, скільки й ліванці, та «Париж» в обсязі 64% від запитів французів. Тобто різниця становить трохи більше, аніж 62%. 

Карта нижче репрезентує ці відмінності у насиченості відтінків синього. Найбільш насичений синій є еквівалентом 100% різниці (Франція) у відносному обсязі пошуку, найменш насичений, блакитний, позначає відсутність різниці у пошукових запитах: як от, в Сирії. 

Як і слід було очікувати, враховуючи географію розміщення та мову, розрив є найбільшим у колишніх французьких колоніях, і в країнах-сусідах Франції. Найменший він в Азії, на Близькому Сході та в Північній Африці. Швеція має порівняно невелику «різницю в співпереживанні» у 21%, на що могла б вплинути велика кількість сирійських біженців у країні, які мають родичів у Лівані.

Після коригування отриманих даних відповідно до кількості населення та інтернет-проникнення у кожній з країн, загальний «розрив у співчутті» становить 520 мільйонів людей. Іншими словами, 18% від загального обсягу користувачів в інтернеті вважали, що  пошук «Парижа» вартий більшої уваги, аніж «Бейрут». 

В ідеально чуйному світі, пише видання, де не будуть мати місце зміщення у бік географічних, мовних, культурних та інших чинників, цей розрив буде нульовим. На жаль, так як загроза тероризму зростає, може виникнути інша можливість перевірити це явище надто рано. 

Раніше MediaSapiens підготував огляд перших шпальт світових ЗМІ. Газети і журнали по всьому світу присвятили перші сторінки терактам у Парижі - розмістили на них фотографії з місць трагедії. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
lviv-redcross.at.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду