The Interpreter підготував доповідь про російську пропаганду та способи протистояння їй
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
The Interpreter підготував доповідь про російську пропаганду та способи протистояння їй
Переклад доповіді опублікувала Відкрита Росія.
Автори матеріалу Пітер Померанцев та Майкл Вайс приходять до невтішних висновків. По-перше, Кремль експлуатує ідею свободи інформації, щоби вживляти дезінформацію в публічний простір. Його завдання - не переконати опонента чи завоювати його довіру, а посіяти сумніви за допомогою конспіративних теорій та множинних фальсифікацій.
По-друге, Кремль нарощує бюджет для ведення інформаційної війни. Так, бюджет телекомпанії RT, яка включає в себе багатомовний телеканал, новинну агенцію та радіостанції, у 2014 році перевищив 300 мільйонів доларів. Планується створення каналів на німецькій та французькій мові. Соціальні мережі усе частіше використовуються для розповсюдження дезінформації, а тролі - для атак на видання.
По-третє, на відміну від холодної війни, коли радянська влада активно використовувала ліві групи, сьогоднішній мінливий підхід до ідеології дозволяє Кремлю одночасно підтримувати ультраліві та ультраправі рухи, «зелених», антиглобалістів та фінансову еліту. Мета - поглибити розкол і створити ехо-камеру для кремлівської пропаганди.
У доповіді також йдеться про те, що Кремль експлуатує відкритість ліберальних демократій та використовує Російську православну церкву та російські некомерційні організації за кордоном для просування своєї агресивної зовнішньої політики.
Автори наголошують на тому, що Кремль застосовує різні підходи у різних регіонах світу, щоразу експлуатуючи конфлікти та невдоволення людей, щоби «розподіляти і володарювати». Особливо він нині націлений на використання слабких системних місць західної моделі та служить таким собі рентгенівським променем, що виявляє вразливі точки ліберальної демократії.
Дослідники радять створити аналог Transparency International для дезінформації - некомерційну організацію, яка займалася б складанням міжнародної рейтингової системи для оцінки дезінформації та надала би аналітичні інструменти, за допомогою яких можна було б описати форми комунікації. Також вони вважають за необхідне розробити «Хартія про дезінформацію» для медіа та блогерів про прийнятну та неприйнятну поведінку у сфері інформації та створити широку мережу позаштатних кореспондентів у офшорних юрисдикціях, що забезпечить проведення масштабних розслідувань походження фінансових активів російських олігархів та посадових осіб.
Детальніше про способи, за допомогою яких Кремль застосовує інформаційну зброю, і ті наслідки, які це має на міжнародну політику в той час, коли Росія зайняла відверто агресивну позицію проти Заходу та розпалює війну в Україні, та як з цим бути можна прочитати за посиланням.
Або завантажити PDF файл.