Редакції вважають теми про ЄС нецікавими для аудиторії – дослідження

Редакції вважають теми про ЄС нецікавими для аудиторії – дослідження

17:07,
18 Листопада 2014
3119

Редакції вважають теми про ЄС нецікавими для аудиторії – дослідження

17:07,
18 Листопада 2014
3119
Редакції вважають теми про ЄС нецікавими для аудиторії – дослідження
Редакції вважають теми про ЄС нецікавими для аудиторії – дослідження
Редакції газет часто вважають, нібито їхні читачі переконані у занудності та надмірній спеціалізації матеріалів про ЄС. Вони думають, що у Брюсселі замало відомих особистостей та драматизму для створення цікавого матеріалу, особливо для телебачення.

Як пише European Journalism Observatory, такі висновки за результатами свого дослідження «Висвітлення Європейського Союзу» виявилиДжон Ллойд (John Lloyd) і Крістіна Марконі (Cristina Marconi). Вони опитали журналістів та посадових осіб Євросоюзу і виявили, що медійники добре висвітлюють питання Європейського Союзу лише для еліти. Водночас широкий загал отримує замало інформації.

Згідно з дослідженням, внаслідок нещодавніх криз у ЄС, висвітлення подій із Брюсселю посідає важливе місце серед актуальних новин і стало більш цікавим. Водночас чимало журналістів та експертів не зовсім розуміють природи кризи у Європі та ЄС. Багато медівників зауважують, що складність фінансової та валютної кризи, та питання механізмів боротьби із цим – поза межами їхньої компетенції.

У звіті зазначається також, що новинні медіа переважно пишуть про те, що рішення ЄС означають для їхньої аудиторії, висвітлюють Євросоюз як доповнення до національної політики. Однак дуже рідко про ЄС кажуть як центр упливу в Європі. Виняток становлять зазвичай лише глобальні новинні ЗМІ.

Дослідники зробили висновок, що більшість брюссельських журналістів вважають, що чим більше в ЄС зростатиме вплив євроскептиків, тим більше ЄС ставатиме цікавим для медіа.  , зростатиме і його цікавість для медіа. Один із авторів звіту, старший науковий співробітник Інституту Ройтерз з вивчення журналістики і редактор Financial Times Джон Ллойд, каже: «Ми перебуваємо на порозі чудового часу для репортажів з Брюсселя. Обрано політиків, відомих своєю відвертістю і популізмом, любителів розпочинати суперечки і різко висловлюватись. Такі ситуації — це хліб насущний для журналістів, що намагаються захопити своїх читачів матеріалами про ЄС».

Проте, разом із таким оптимізмом, помітно, що у Брюсселі зменшується кількість преси, а журналісти, які залишаються, стають все більш скептичними та відокремленими.

За словами авторів дослідження, у перші десятиліття ЄС висвітлювали захоплено, бо вірили в його ідеали. Однак від 1980-их років публікації у пресі стають все більш негативними та критичними.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
miamieuc.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду