ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД ШКІДЛИВОГО ВПЛИВУ ЗМІ ТА ОЦІНИТИ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

00:00,
15 Листопада 2010
3934

ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД ШКІДЛИВОГО ВПЛИВУ ЗМІ ТА ОЦІНИТИ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

00:00,
15 Листопада 2010
3934
ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД ШКІДЛИВОГО ВПЛИВУ ЗМІ ТА ОЦІНИТИ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ
Сім послідовних кроків щодо захисту дітей від шкідливого впливу ЗМІ Педро де Бенедіттіс стверджує, що найважливіше, що можна зробити, аби захистити своїх дітей від шкідливого впливу ЗМІ – це встановити захисні бар’єри та час від часу зміцнювати їх.

Пам'ятати, що кожен наступний крок буде більш складним. Він також застерігає, що варто робити лише ті кроки, які дарують відчуття комфорту.

 

1. Для малюків віком до двох років: ніяких пасивних екранів (телебачення, відео, комп'ютери, електронні ігри і т.п.).

Для дітей віком від трьох до семи років: не більше години-двох використання електронних ЗМІ. Переконайтеся, що ви крокуєте ПОВІЛЬНО.

 

2. Скоротіть удвічі власне використання ЗМІ. Додатковий час проведіть зі своїми дітьми: поговоріть чи пограйте. Читання – відмінний спосіб гарно провести час. Воно допомагає розвивати уяву й навики пам'яті.

 

3. Визначте у вашому помешканні зону, вільну від ЗМІ, та час, вільний від їх перегляду, наприклад, під час обіду, перед школою і т.д.

 

4. Перегляньте ЗМІ, які використовують ваші діти, щоби переконатися у тому, що вони відповідають вашій системі цінностей. НЕ допускайте мас-медіа, які порушують цінності у вашому домі. Це питання не може бути предметом переговорів, не дивлячись на всілякі умовляння дитини, що їй це необхідно.

 

5. Дивіться та слухайте ЗМІ зі своїми дітьми. Відвідуйте веб-сайти і грайте у відео- та комп'ютерні ігри разом. Це дозволить вам обсудити характер повідомлень, які несуть мас-медіа. Спробуйте записати всі телевізійні програми без показу реклами.


6. Видаліть усі електронні засоби масової інформації із вашої спальні. Розмістіть їх у місцях, де можна відслідковувати їхнє використання.

 

7. Припиніть користуватися ЗМІ протягом тривалого часу. Натомість створіть можливості для набуття життєвих навичок або фізичної діяльності. Вимкніть електронні прилади і відправте дітей надвір пограти або приєднатися до спортивної команди. Чи просто навчіть їх аналізувати і створювати медіа, а не тільки пасивно споживати.

 

Як оцінювати освітні програми для дітей

 

Перегляньте телевізійні передачі зі своїми дітьми.

Визначте, чи відповідають вони шести критеріям освітніх програм високого рівня, що перераховані нижче.

Визначте самі, якою мірою вони є освітніми.

 

Шість критеріїв освітніх програм високого рівня

 

ЯСНІСТЬ

Наскільки  легко можна визначити головний висновок передачі?

Чітко визначений висновок легко зрозуміти, він є простим й очевидним.

Нечіткий висновок важко визначити, і він може бути прихованим відволікаючими чинниками, такими як діалог та інші сюжетні лінії в епізоді.

 

ІНТЕГРОВАНІСТЬ

Як часто ви чуєте або бачите головний висновок?

Добре інтегрований висновок повторюється або демонструється кілька разів протягом епізоду.

Погано інтегрований висновок відокремлений від змісту програми, і може здаватися, що він не пов'язаний із основним сюжетом або сюжетною лінією.

 

СПІВУЧАСТЬ

Чи є цікавим висновок і таким, що залучає глядача до участі?

Епізод із гарним висновком з елементами співучасті привертає увагу глядача. Деякі методи можуть збільшити рівень глядацької співучасті, наприклад, звернення безпосередньо до глядача, що пов'язане з емоційно забарвленим змістом або з використанням популярних персонажів.

 

 

ВІДПОВІДНІСТЬ РЕАЛЬНОСТІ

Чи пов'язаний головний висновок із реальним світом?

Епізод із високим рівнем релевантності показує, яким чином основний висновок стосується повсякденного досвіду звичайної дитини.

Епізод із низьким рівнем відповідності не показує, яким чином інформація стосується повсякденного життя дитини.

 

ВАЖЛИВІСТЬ

Наскільки головний висновок цінний або корисний для глядача?

Важливий висновок – це висновок, що має вирішальне значення для навчання дитини.

Неважливий висновок – висновок, що є неважливим для розвитку дитини.

 

ПОЗИТИВНА МОТИВАЦІЯ

Чи будуть винагородженими зусилля або успішне засвоєння матеріалу?

Епізод, що заохочує глядача до позитивних змін, включає в себе елементи мотивації, такі як стимул для персонажа вдатися до дій, винагорода персонажа за досягнення, гордість, що він відчуває за вивчений урок, або ж похвала персонажа в усній чи письмовій формі. Заохочення може передаватися безпосередньо глядачеві (наприклад, «Гарна робота!»).

 

Епізод, що слабо заохочує, не містить сцен, де герої отримують похвалу або винагороду за їхні зусилля або прогрес у засвоєнні уроку.

 

 

«Медіаграмотність» за матеріалами СhildrenNow

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду