Інтернет-залякування переноситься важче за фізичні побої
Фахівці проаналізували відомості, отримані в процесі міжнародного дослідження, що проводилося в 2005–2006 роках за участю 4500 американських дітей і підлітків. Респонденти розповідали, чи відчувають вони депресію, дратівливість, невдоволення, чи втратили здатність концентруватися. Крім того, учасників запитували, чи піддавалися вони побиттю, образам, бойкоту, чи отримували неприємні повідомлення по Інтернету або мобільному телефону або ж самі переслідували кого-небудь в онлайні.
Результати показали, що кібержертви, які не бачать обличчя кривдника і не можуть його ідентифікувати, почуваються більш ізольованими і безпорадними у момент атаки, ніж ті, хто бере участь в конфлікті в реальному житті. У жертв інтернет-залякування рівень депресії набагато вищий, ніж у тих, хто страждають від фізичних нападок в реальності. З'ясувалося також, що через онлайнові погрози діти і підлітки гірше вчаться і набирають менше балів у тестах.
Минулого року та сама команда дослідників заявляла, що понад 20% усіх американських тинейджерів як мінімум один раз протягом останніх двох місяців зазнавали фізичних знущань, 53% – вербальних, 51% піддавалися остракізму, а 13,6% ставали жертвами кіберпереслідування.
Медіаграмотність за матеріалами Internet.UA