Ефективність «шокових» антинаркотичних роликів

00:00,
13 Грудня 2010
1183

Ефективність «шокових» антинаркотичних роликів

00:00,
13 Грудня 2010
1183
Ефективність «шокових» антинаркотичних роликів
Творці «шокових» красноярських роликів, як і більшість людей, мають дуже слабке уявлення про мотивацію наркомана, тому важко судити, наскільки вони переконливі.

 

Так вважає професор кафедри соціальної психології МДУ імені Ломоносова Ольга Мельникова.

 

В Інтернеті з'явилося більше десяти роликів, створених на замовлення красноярської крайової адміністрації. Їх мета – змусити підлітків відмовитися від наркотиків. Шокуючий зміст роликів, у яких присутні діти, вже викликав неоднозначну реакцію суспільства. В одному із сюжетів хлопчик розповідає, що, коли виросте, буде, як і його батьки, вживати алкоголь і наркотики.

 

«Ми приблизно уявляємо, з яких міркувань він (наркоман) починає пробувати наркотики, з яких міркувань він продовжує цим займатися, як він стає наркоманом, проте важко уявити, як будуть працювати ті аргументи, які нам здаються переконливими, будуть вони позитивними або негативними. Ми маємо розуміти реакцію на створений продукт, створюючи, ми повинні виходити з адекватних уявлень, як це має працювати», – сказала Мельникова під час відеомоста «Москва – Красноярськ», що пройшов у РІА «Новости».

 

«Шоковим» рекламним роликам про шкоду наркоманії, знятим на замовлення адміністрації Красноярського краю, можна протиставити ролики, які захоплюють своєю емоційністю й впливають не менш ефективно, вважає президент Російської академії реклами Володимир Філіпов.

 

«Є маса прикладів, коли зроблено якісно й професійно, але захоплює емоційно. Шок можна показати по-різному. Можна від нього впасти в депресію, а можна, навпаки, дати зрозуміти, що життя не стоїть на місці й проблеми можна вирішувати», – відзначив він.

 

На думку доцента кафедри теорії й практики реклами ДУ-ВШЕ Гюзели Ніколайшвіліи, за допомогою «шокового» способу може бути піднята будь-яка тема.

 

«У цих роликах могла бути порушена будь-яка інша тема. Обговорюється спосіб на грані добра й зла. І тим, що ми приділяємо цьому увагу, ми тиражуємо популярність цього способу в суспільстві, а отже, креативні агентства гадатимуть, що на цій грані добра й зла, яка в Росії є розмитою, можна зіграти й одержувати свої дивіденди», – відзначила доцент.

 

Медіаграмотність за матеріалами РІА «Новости». Сибирский округ 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду