З російського журналіста Олександра Толмачова знущаються у СІЗО

Олександр Толмачов, novayagazeta-ug.ru

Про це повідомив у понеділок сайт «Кавказский Узел».

Він скаржиться, що 2 грудня близько 20.00 МСК до його камери увірвалася група працівників СІЗО-2.

«Мене декілька разів ударили головою об бетонну підлогу, - написав він. - Заламавши руки і закувавши їх у наручники, озвірілі охоронці почали лупцювати мене руками й ногами по усьому тілу. Потім витягли в одних шкарпетках та у спортивній куртці на засніжену територію СІЗО-2. У позі ластівки, повели до кімнати огляду особистих речей. Там більше двох годин я просидів у наручниках». 

Ув’язнений журналіст додає, що після цього йому не дозволили викликати швидку допомогу та оповістити прокурора.

У повідомленні, розміщеному на сайті Інформаційно-правового центру Толмачова через чотири дні, мовиться: «Мене оглянули лікарі Кущевської центральної районної лікарні, виписали купу таблеток. Однак стаціонарне лікування зекам заборонено. У в'язницях ними ніхто не опікується. В основному вони займаються самолікуванням. Ліки передають родичі. Тільки не всі вони до доходять до хворих».

Адвокати Олександра Толмачова надіслали скарги з приводу його побиття до Слідчого комітету РФ та до Генеральної  прокуратури  РФ.

Громадська захисниця журналіста Олександра Ізучеєва подала скаргу до Федеральної служби виконання покарань. Вона уточнила, що заяви були прийняті, але відповіді ще немає.

«Нині стан Толмачова нормальний, - заявила вона кореспонденту “Кавказского узла”. – Однак невідомо, якими будуть наслідки побиття. Він вже немолодий чоловік. Під арештом перебуває давно. А лікування у СІЗО погане».

Показово, що тілесні ушкодження при побитті та виведенні з камери Олександра Толмачова зафіксували навіть співробітники слідчого ізолятора в акті огляду, датованому 2 грудня.

Натомість начальник прес-служби УФСІН по Краснодарському краю заявив, що він «дуже сумнівається» у тому, що Толмачова могли побити у СІЗО-2 Армавіра, «Для з'ясування усіх обставин події потрібен час», - стверджував він.

Заступник голови Громадської спостережної комісії Ростовської області Юрій Блохін заявив, що за долею Олександра Толмачова члени комісії стежать тільки через повідомлення у засобах масової інформації. «Це не наша єпархія», - сказав він.

Коментарів членів Громадської спостережної комісії Краснодарського краю щодо ситуації з Толмачовим поки що не не має

Видавець газети «Уполномочен заявить» і часопису «Про Ростов» Олександр Толмачов, незважаючи на серйозні проблеми зі здоров'ям, зі здоров'ям, відбув майже трирічне ув'язнення, перш ніж йому винесли вирок – 9-річний термін перебування у виправній колонії суворого режиму.

Видавця звинуватили у здирництві щодо підприємця у місті Новочеркаську: вимаганні хабара на суму 1 млн. рублів за неоприлюднення інформації, що компрометує його.

«Репортери без кордонів» (RSF), які надали справі ростовського медійника Олександра Толмачова міжнародного розголосу, відзначали сфабрикований характер справи проти нього. Медіаорганізація наводила, зокрема, той факт, що із 50 свідків, на яких посилалося обвинувачення, тільки 7 давали свідчення у залі суду. Дві молоді дівчини заявили, що їх змусили підписати заздалегідь підготовлені заяви проти журналіста.

comments powered by Disqus