У Домініканській Республіці вбили одного журналіста, а на іншого – вчинили два замахи

Ньютон Гонсалес, latinofull.com

1 липня на одному із головних проспектів міста Сантьяго посеред дня вчинили смертельний напад на оператора і випускового телевізійної станції Canal 25 Ньютона Гонсалеса (Newton González).

Напад двох невідомих бойовиків за всіма ознаками не пов'язаний з місцевою злочинністю. Поліція відкидає версію, що мотивом атаки на медійника могло бути пограбування.

Цей злочин вписується в атмосферу «екстремального насильства» проти журналістів у Домініканській Республіці: нападів, погроз убивствами та убивств. Ситуація зі свободою інформації в острівній карибській країні опинилася у повному занепаді, вважають «Репортери».

У переддень загибелі Ньютона Гонсалеса замаху на життя у місті Сан-Франcиско де Маркоріс зазнав кореспондент газети El Nacional Педро Фернандес (Pedro Fernández). Інцидент стався у зоні, що є осередком торгівлі наркотиками. Журналіст, який пересувався на авто, потрапив під обстріл і ледве вижив.

За тиждень до цього нападники жбурнули в оселю Фернандеса вибухові пристрої зі сльозогінним газом. Репортера залякували: якщо він не припинить викривати точки з продажу наркотиків, на нього чекає смерть.

Ще у січні журналіст-розслідувач публічно попереджав, що наркомафія готується його вбити.

«Ми наполегливо закликаємо домініканську владу вжити усіх необхідних заходів і притягнути винних у нападі на Ньютона Гонсалеса до відповідальності, - заявила завідувач Американського бюро RSF Камілла Сульє (Camille Soulier). – Вона також має швидко визначити причини зростання насильства, проти професіоналів у сфері інформації».

До цього у Домініканській Республіці  востаннє фіксували вбивство журналіста у 2011 році. Тоді убили ведучого програми  La Voz de la Verdad («Голос правди») на місцевому телеканалі  Caña TV і редактора однойменного часопису Хосе Агустина Сільвестре де лос Сантоса (José Agustín Silvestre de los Santos). Він став жертвою помсти наркомафії.

comments powered by Disqus