Російський блогер Ілля Варламов відсудив у видання «Ура.ру» 150 тисяч рублів

wikimedia.org

Інтернет-видання «Ура.ру» оскаржило рішення арбітражного суду Свердловської області, який 18 березня частково задовольнив позов Іллі Варламова. Блогер вимагав стягнути із сайту 240 тисяч рублів, натомість суд виніс рішення про компенсацію на суму 150 тисяч.

У своєму позові фотограф заявляв, що «Ура.ру», оформлюючи статті на своєму сайті, незаконно використало 12 його знімків. Авторські права на них належать Варламову і вперше були опубліковані в його особистому блозі.

Фотограф наполягав, що на кожному опублікованому зображенні було заявлене його авторство: нанесене маркування із зазначенням імені, прізвище та адреси блогу. Позивач стверджував, що «Ура.ру» без дозволу відтворило і поширило його твори на своєму сайті.

Відповідач натомість заперечував, що авторство фотографій було доведене. Він також наполягав, що жодних прав не порушував, оскільки використання світлин не мало комерційної мети.

Натомість задовольнив вимогу Іллі Варламова. У рішенні зазначено, що саме блогер вважається автором фото, оскільки відповідач не надав доказів, які б це заперечили.

comments powered by Disqus