Ноам Хомський домагається звільнення ув’язнених іранських журналісток

Ноам Хомський, commons.wikimedia.org

«Я був здивований і болісно сприйняв арешт і жорстоке ставлення до Марзіє Русалі та інших журналісток, - заявив він британському виданню. - Це у жодному разі неприйнятно. Сподіваюся і вірю в те, що їх швидко відпустять на свободу і відшкодують несправедливе покарання».

Марзіє Расулі – знана іранська журналістка, яка пише про культуру й мистецтво для декількох реформістських і незалежних видань.

Вона не вперше стала жертвою політичних репресій. 2012 року влада арештувала її разом із двома іншими медійниками та режисером-кінодокументалістом за співпрацю з іранською службою BBC. Їх звинуватити у «зв'язках із британської розвідкою», у «створенні таємної мережі» та у «зборі й передачі секретної інформації».

Расулі перебувала в одиночному ув’язненні секції посиленого режиму Евінської тюрми під охороною «вартових іранської революції». Звідти її звільнили під заставу 300 млн. томанів (€350 тис).

8 липня журналістка знову потрапила за ґрати цієї в’язниці за стандартним звинуваченням у «поширені пропаганди» проти правлячої системи та за «порушення суспільного порядку». Про це вона сама повідомила у Twitter.

Президент Хасан Рухані, до якого апелює американський діяч, має репутацію поміркованого реформатора і поліпшує стосунки із Заходом. Однак незалежна від очолюваного ним уряду іранська судова система спільно з розвідувальною службою та силами безпеки розпочала в Ірані нову хвилю арештів медійників, відзначає The Guardian. Серед нових заарештованих є щонайменше троє журналісток.

comments powered by Disqus