Ісламісти помстилися журналістам індійської газети за пророка Мухаммеда

00:00,
18 Січня 2014
949

Ісламісти помстилися журналістам індійської газети за пророка Мухаммеда

00:00,
18 Січня 2014
949
Ісламісти помстилися журналістам  індійської газети за пророка Мухаммеда
Публікація в індійській щоденній газеті  Samaj зображення пророка Мухаммеда з  коротким текстом до нього обернулася погромом редакції та арештом журналіста. Подробиці цього скандалу наводять Репортери без кордонів.

Оскільки іслам суворо забороняє зображувати пророка,  члени місцевої мусульманської громади збиралися у декількох  містах біля редакційних офісів Samaj. вимагаючи публічного вибачення. Та його публікація у газеті не вгамувала  обурення..

Протестувальники розгромили  комп'ютери та поліграфічне обладнання в офісі газети у місті Баласор, а в місті Руркела  спалили офіс видання.

Наступного дня  у головному офісі Samaj поліція заарештувала журналіста  Джітендру Прасада Даса (Jitendra Prasad Das), який нібито подав ідею зобразити пророка Мухаммеда, «за образу релігійних почуттів»  мусульман. Охоронці порядку  зізналися редакції, що зробили це тільки для того, щоб    «послабити вуличне напруження». Однак журналіста вже перевели до суду.  

Репортери без кордонів вважають арешт Джітендри Прасада  Даса,  який не скоїв жодного  злочину, невиправданим. Медіа-організація закликала владу не піддаватися  тискові вулиці і якомога швидше звільнити його. Вона також вимагає притягнути до відповідальності осіб, винних у нападах на редакційні офіси Samaj.   

«Репортери» висловили жаль з приводу того,  що редакція  не спромоглася захистити молодого журналіста і взяти на себе  відповідальність за публікацію. Таке ставлення розцінене як прояв  тиску на медіа і самоцензуру під примусом.

Умови роботи професійних журналістів у Індії вважаються вкрай несприятливими.  2013 року за Індексом  свободи преси «Репортерів» вона посіла 140 місце серед 179 країн і є однією з найсмертоносніших у світі для медійників.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
fr.rsf.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду