В Малайзії чоловіка вперше засудили через новий закон про фейкові новини

Quartz

Салах Салем Салех Сулейман (Salah Salem Saleh Sulaiman) був звинувачений в поширенні неправдивих новин після того, як він опублікував відео на YouTube та звинуватив поліцію у тому, що правоохоронцям знадобилось 50 хвилин на те, аби відповісти на виклики через стрілянину. Інцидент трапився 21 квітня в столиці Малайзії Куала-Лумпурі. Поліція стверджує, що приїхала на виклик через 8 хвилин.

У звинуваченні проти Сулеймана сказано, що він «зі злими намірами поширював фейкові новини, опублікувавши відео на YouTube».

Чоловік визнав себе винним, але пояснив, що відео було опубліковане «в момент гніву» й що він не хотів заподіяти нікому шкоди. «Я визнаю, що зробив помилку... Я вибачаюся перед  усіма малазійцями, не лише перед поліцією", - заявив він.

Малайзія була однією з перших країн, яка прийняла законодавство щодо боротьби з поширенням фейкових новин. Правопорушників можуть оштрафувати на суму до 500 000 рингитів ($130 000) і засудити до позбавлення волі на строк до шести років.

Однак прем'єр-міністр Малайзії Наджиб Разак (Najib Razak) зазнав критики через цей закон. Його звинуватили у спробах обмежити свободу слова в країні. Уряд Наджиба Разака також перебуває в центрі скандалу, пов’язаного з відмиванням грошей через  державний фонд 1MDB. Розслідування виявило, що прем’єр отримав 700 мільйонів доларів на свій особистий рахунок від організацій, пов'язаних з 1MDB.

Раніше в Малайзії поліція затримала 76-річного чоловіка на 3 доби за образу прем'єра Наджиба Разака у WhatsApp. Він надіслав фото, які ображають прем'єр-міністра Наджиба Разака, в груповому чаті у месенджері. Комісар поліції заявив, що «фото ображали і ранили почуття малайзійців».

comments powered by Disqus