РНБО посилила санкції проти «Яндексу» та продовжило їх на 3 роки

BBC.com

Як пише Інтерфакс-Україна, введене в дію указом президента України №82 / 2019 рішення РНБО від 19 березня 2019 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)» змінює умови санкцій, накладених на російську компанію «Яндекс».

Згідно з оновленими списками санкцій, щодо «Яндексу» введені:

  • блокування активів;
  • обмеження торгових операцій;
  • запобігання виведення капіталів за межі України;
  • зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань;
  • анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності.


Крім того, «Яндексу» заборонили брати участь в приватизації та оренді державного майна та передавати технології чи права на об'єкти інтелектуальної власності.

Також інтернет-провайдерам заборонено надавати своїм користувачам доступ до 66 сайтів «Яндексу», в тому числі до 10 українських сайтів компанії «Яндекс. Таксі». Водночас зі списку заборонених в Україні сайтів пропав ряд сайтів українських аналогів сервісів «Яндекс», таких як dns.yandex.ua, metrika.yandex.ua ит.п.

У травні 2017 року Україна заборонила доступ до всіх web-сервісів «Яндекс» терміном на три роки. За даними «Яндекса», на той момент у компанії було близько 11 млн користувачів в Україні. 

Нагадаємо, нещодавно «Яндекс» почав тестування соціальної мережі «Аура», яка сама реєструватиме користувачів.


comments powered by Disqus