Влада на місцях порушує мораторій на відчуження майна друкованих ЗМІ – секретар НСЖУ

Фото: vn.presspoint.in.ua

Про це він сказав під час засідання секретаріату НСЖУ,  повідомляє сайт Спілки.

Нагадаємо, 24 листопада Верховна Рада ухвалила закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

«Поки ми почнемо реформувати, від газет мало що залишиться. Влада вже почала своє реформування. Є закон про мораторій на відчуження майна комунальних друкованих ЗМІ, однак його ігнорують», – заявив Дмитро Панчук.

За словами секретаря НСЖУ Олексія Ковальчука, на Дніпропетровщині – влада також «відреагувала» на прийняття закону про роздержавлення, позбавивши комунальні газети фінансування на наступний рік.

За словами Дмитра Панчука, зупинити такі дії місцевої влади можуть Президент України та Верховна Рада.

«Враховуючи, що такі випадки будуть непоодинокі, потрібно звертатися до Президента та Верховної Ради», - сказав він.

Варто зазначити, що голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко пообіцяв реагувати на порушення закону і прав журналістів з боку влади у ході роздержавлення: «Ми почали помічати факти, що деякі керівники хочуть спробувати звільнити тих чи інших редакторів з посад і таким чином провести сіру приватизацію».  За його словами,  Держкомтелерадіо спільно з НСЖУ, медіаорганізаціями стежитиме за такими проявами і звертатиметься у відповідні органи.

Нагадаємо, Житомирська обласна рада підготувала проект рішення «Про вихід зі складу засновників редакції газети “Житомирщина”», що передбачає повернення у спільну власність територіальних громад області майно, яке було внесено до статутного фонду редакції газети.

Народний депутат Юрій Павленко у своєму зверненні до голови Житомирської обласної ради Анжеліки Лабунської заявив, що рішення облради про вилучення майна редакції газети «Житомирщина» позбавить редакції виробничих приміщень і «ставить під загрозу знищення незалежного від влади друкованого ЗМІ громади Житомирської області ще до його народження».  Нардеп просить доопрацювати проект рішення обласної ради «Про вихід зі складу засновників редакції газети “Житомирщина”» і перебачити заходи щодо збереження редакції, журналістського колективу, безперебійної роботи газети, порядок подальшого користування нерухомим та іншим майном, яке перебуває у комунальній власності.

Раніше місцеві депутати смт Оржиці (Полтавська область) вирішили передати приміщення, у якому розташована редакція комунальної газети «Оржицькі вісті», на баланс райради.

comments powered by Disqus