Посол США закликав бойовиків звільнити Марію Варфоломеєву

Скріншот з YouTube

Про це він написав у своєму Twitter.

«Рік тому сепаратисти затримали Марію Варфоломеєву в Луганську, де вона залишається в ув'язненні за сфабрикованими звинуваченнями без належної правової процедури…Ми продовжуємо закликати до звільнення Варфоломеєвої і всіх заручників, яких утримують сепаратисти. Це передбачено мінськими домовленостями», – написав Пайєтт.

Нагадаємо, 9 січня 2015 року Марію Варфоломеєву затримали озброєні бойовики під час фотографування житлових будинків на одній з вулиць Луганська. Зі слів журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням, у тому числі у прямому ефірі «Громадського ТБ» 23 травня. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа», та була фіксеркою для центральних телеканалів.

На початку червня 2015 року українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України Петра Порошенка, тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої з полону так званої «ЛНР».

18 липня 2015 року в ефірі «Громадського мовлення Донбасу» волонтер групи «Патріот» Гайде Різаєва, яка тривалий час перебувала у полоні, заявила, що сепаратисти готові обміняти луганську журналістку Марію Варфоломеєву у форматі «один на один». У відповідь речниця прес-центру СБУ Олена Гітлянська заявила, що створений при Службі безпеки України Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти разом з громадськими та волонтерськими організаціями вживають всіх можливих заходів для звільнення заручників, в тому числі журналістки Марії Варфоломеєвої.

Тим часом волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, який бере участь у переговорах щодо звільнення Марії Варфоломеєвої, повідомив, що бойовики хочуть обміняти журналістку на чоловіка, який приніс на блок-пост банку меду з вибухівкою. Українська сторона вважає такий обмін неприйнятним. Представник Служби безпеки України у відповідь на запитання шеф-редактора «Телекритики» Наталії Лигачової про долю Марії Варфоломеєвої на зустрічі медійних організацій із силовиками в Адміністрації Президента 16 вересня повідомив, що українська сторона постійно ставить питання про звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої, але російська сторона висуває неприйнятні умови.

У грудні 2015 року перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявив, що Спілка не залишає спроб її звільнити і шукає офіційні та неофіційні канали для вирішення її долі.

У січні 2016 року уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що питання утримання журналістки Марії Варфоломеєвої постійно порушується українською стороною під час перемовин контактної групи в Мінську, звільнення журналістки з полону зривалося кілька разів, а представники «ЛНР» не приховують, що утримують Варфоломєєву.

comments powered by Disqus