Житомирська обласна рада планує відібрати майно у газети «Житомирщина»

Житомирська обласна рада. Архівне фото: "Житомир.info"

Проект рішення опубліковано на офіційному порталі Житомирської обласної ради.

Засновниками газети «Житомирщина» є Житомирська обласна державна адміністрація, обласна рада та трудовий колектив редакції газети «Житомирщина».  На сесії 24 грудня Житомирська обласна рада сьомого скликання планує розглянути і ухвалити рішення вийти зі складу співзасновників редакції газети і повернути у спільну власність територіальних громад сіл, селищ міст області майно, яке було внесено до статутного фонду (капіталу) редакції газети «Житомирщина». Вилучене майно планується передати на баланс комунальної установи по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради на праві оперативного управління.

Перший секретар Національної спілку журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявляє, що таким своїм рішенням Житомирська облрада порушить Закон України про мораторій на відчуження майна комунальних друкованих ЗМІ. 

«Нова голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська демонструє "гарний" приклад стосунків з пресою! Не встигла колишній нардеп від "Батьківщини" обратися на посаду, як вже ініціює вихід обради зі складу засновників газети "Житомирщина" та відбирання у редакції майна. При цьому буде порушений Закон України про мораторій на відчуження майна комунальних друкованих ЗМІ, а також саботовано державну медіаполітику - саме нині парламент… прийняв Закон про реформування комунальних ЗМІ, яким передбачене цивілізоване "розлучення" редакцій та органів влади. І при цьому - що так хвилює посадовців - нерухомість газетна залишатиметься комунальною власністю! Просто нею продовжуватиме користуватися (орендувати) реформована газета. А громада отримає незалежне від влади медіа», - написав Сергій Томіленко у Facebook.

За його словами,  НСЖУ розглядала цю ситуацію на Секретаріаті,  Спілка звертатиметься до органів влади та прокуратури. «Але, очевидно, що найкращим виходом було би усвідомлення своєї неправоти ініціаторами відповідного проекту рішення облради та зняття цього питання з порядку денного сесії», - написав перший секретар НСЖУ.

Народний депутат Юрій Павленко у своєму зверненні до голови Житомирської обласної ради Анжеліки Лабунської заявляє, що рішення облради про вилучення майна редакції газети «Житомирщина» позбавить редакції виробничих приміщень і це «ставить під загрозу знищення незалежного від влади друкованого ЗМІ громади Житомирської області ще до його народження». 

Нардеп просить доопрацювати проект рішення обласної ради «Про вихід зі складу засновників редакції газети “Житомирщина”» і перебачити заходи щодо збереження редакції, журналістського колективу, безперебійної роботи газети, порядок подальшого користування нерухомим та іншим майном, яке перебуває у комунальній власності.

Нагадаємо, місцеві депутати смт Оржиці (Полтавська область) вирішили передати приміщення, у якому розташована редакція комунальної газети «Оржицькі вісті», на баланс райради.

comments powered by Disqus