У Південній Кореї триває кампанія за заклеювання об'єктивів смартфонів

Gyeonggi Bukbu Provincial Police Agency

Про це повідомило видання Korea Herald.

Поштовхом до кампанії «Ні нелегальній зйомці» стала практика створення відео порнографічного характеру на приховані камери, пише Gizmodo. У червні тисячі жінок країни протестували проти цього. Приховані камери в Південній Кореї встановлюються в таких місцях, як вбиральні, автобуси, таксі, басейни та супермаркети.

Поліція північної провінції країни надрукувала близько 50 тисяч спеціальних стікерів для камер та поширює їх безкоштовно. У кампанії «Ні нелегальній зйомці» беруть участь різні її відділи, а також деякі представники сфери маркетингу. Акцію підтримали й кілька знаменитостей, опублікувавши фотографії своїх смартфонів із наліпками. Однак реакція суспільства на такий крок поліції виявилася суперечливою: дехто вважає ці заходи надмірними та навіть образливими. 

У серпні влада Південної Кореї вдалася до іншого заходу для боротьби з нелегальною зйомкою: працівників громадського транспорту країни зобов'язали створювати команди для вивялення прихованих камер у публічних місцях. На установи, які відмовляються від перевірки, можуть накладати штраф.

Уряд також повідомив, що розмістить плакати в правозахисних організаціях і в панад 250 поліцейських дільницях, якими проінформує громадськість про те, що знімати й поширювати в інтернеті відео про людей без їхньої згоди незаконно.

Нагадаємо, Глава Федерального бюро розслідувань США Джеймс Комі радив користувачам заклеювати веб-камери на своїх ноутбуках і настільних комп'ютерах з метою безпеки. 

Відомо, що Папа Римський Франциск заклеїв передню камеру на своєму планшеті.

comments powered by Disqus