У Китаї заборонили згадувати Leica в соцмережах через ролик про журналістів

euronews.com

Як пише Birdinflight з посиланням на Financial Times, коли користувачі популярної китайської соціальної мережі Weibo намагаються опублікувати пост зі словом Leica, то отримують у відповідь повідомлення про заборону такого контенту. Коментарі до останніх постів офіційної спільноти Leica в соціальній мережі також відключені.

ВВС зазначає, що за хештегом Leica у Weibo видає 42 тис. публікацій, але з них доступні лише десять.

Таку реакцію компанія викликала після публікації проморолику «Полювання» (The Hunt) про роботу фотожурналістів. У ньому, зокрема йдеться про створення відомої світлини протестів на площі Тяньаньмень 5 червня 1989-го року. Жителі Китаю були незадоволені тодішніми рефомами уряду. Знімок зробив фотограф Associated Press Джеф Уайденер після того, як протестуючих остаточно розігнали із застосуванням бронетехніки і зброї. За різними даними, через стрільбу з боку військових тоді загинули сотні людей.

Світлина самотньої людини перед танками у відео показується в об’єктиві фотографа.

hunt-leica-china

Скриншот

Джерело зображення: Leica

Ролик для Leica знімало рекламне агентство F/Nazca Saatchi & Saatchi, яке співпрацює з компанією не перший рік. Про це пише South China Morning Post. Утім зараз Leica переконує, що відео не було «офіційно санкціоноване».

 «Leica Camera AG повинна дистанціюватися від змісту, показаного в відео. Компанія шкодує про будь-яке непорозуміннях або помилкові висновки, які могли бути зроблені [через ролик]», — каже її представниця Емілі Андерсон.

Компанія Leica співпрацює з китайським технологічним гігантом Huawei, якому допомагає створювати лінзи для камер телефонів.

Нагадаємо, соціальні мережі Facebook, Instagram та Twitter у Китаї заборонені. Крім того, раніше «Детектор медіа» писав, що напередодні річниці розгону демонстрантів на площі Тяньаньмень у червні цензура у цій країні значно посилюється. У мережі також існує сленг, який дозволяє обходити блокування на згадки заборонених тем. Зокрема, якщо хочуть написати про протести 1989-го року, то пишуть просто «35 травня».

comments powered by Disqus