Telegram оскаржить штраф на 800 тисяч рублів у Європейському суді з прав людини

Deutsche Welle

Причиною для подання скарги став штраф, накладений на Telegram за відмову надати російській спецслужбі ФСБ ключі шифрування месенджера. Про це повідомив адвокат Дамір Гайнутдинов, який працює в правозахисній групі, що представляє інтереси Telegram.

Окрім того, він розповів про те, що ЄСПЛ була надана інформація про судове рішення, яке санкціонувало блокування Telegram.

Павло Чіков, який також представляє інтереси Telegram, пояснив важливість реєстрації скарги. «Це говорить про те, що ЄСПЛ у принципі готовий цю справу розглядати, адже саме на стадії реєстрації зараз відхиляється значна частина скарг до Страсбурга», - написав він.

Штраф у 800 тисяч рублів був накладений на Telegram наприкінці 2017 року. Після того регулятор Роскомнагляд домігся ухвали судового рішення про блокування Telegram в Росії.

При спробах заблокувати месенджер Роскомнагляд заблокував велику кількість адрес, зокрема через це постраждали IP-адреси Google, Amazon, Microsoft та інших великих хостинг-провайдерів.

22 квітня Telegram закликав росіян влаштувати акцію проти блокування месенджера. На знак «підтримки вільного інтернету» пропонувалося запустити з вікна паперовий літачок. А 30 квітня в в Москві був організований мітинг та хода на підтримку месенджера Telegram.

comments powered by Disqus