США блокували російську «фабрику тролів» під час виборів до Конгресу — Washington Post

Будівля, в якій базується «Агентство інтернет-досліджень». Фото: LB.ua

Як пише The Washington Post, це була перша наступальна операція подібного типу проти Росії. Атака була розпочата в день виборів в Конгрес і тривала кілька днів, поки йшов підрахунок голосів. У Пентагоні вважали, що таким чином можна уникнути розповсюдження росіянами інформації про нелегітимність результатів чи фальсифікації під час підрахунку голосів.

«Той факт, що виборчий процес 2018 року відбувся без успішної російської інтервенції, не було випадковим», — каже сенатор Майк Раунд (Mike Rounds). Без зусиль Кіберкомандування США, вважає він, «ми зіткнулися б з дуже серйозним цифровим вторгненням».

Згоду на операцію дав особисто президент США Дональд Трамп, пише NBC News.

За даними федеральних прокурорів, петербурзька «фабрика тролів» належить російському олігарху Євгенію Пригожину, якого зараховують до близьких друзів президента Російської Федерації Володимира Путіна. Її співробітники намагалися посилити напруженість між американськими користувачами соціальних мереж у таких питаннях, як раса, сексуальна ідентичність і зброя.

Виданню The Washington Post Пригожин заперечив свою причетність до «фабрики тролів».

Нагадаємо, у березні минулого року «Агентство інтернет-досліджень» потрапило до санкційного списку Міністерства фінансів США.

comments powered by Disqus