Соціальні мережі заблокували додаток, який збирає інформацію про нянь

sitters.co.uk

ВВС пише, що програма Predictim дозволяє батькам оцінювати нянь перед тим, як брати їх на роботу. Для цього додаток аналізує їхню активність у соціальних мережах. При пошуку він звертає увагу на пости про наркотики, насилля чи інший небажаний контент.

Проте Facebook і Twitter вже заявили, що такий збір інформації суперечить правилам їхніх спільнот та вирішили заблокувати Predictim доступ до даних. Хоча Facebook ще вирішує, чи прибирати додаток повністю з платформи: поки він може збирати відкриту інформацію з профайлу.

Утім співзасновник Predictim Саль Парса (Sal Parsa) не погоджується з рішенням компаній. «Усі шукають інформацію про людей у соціальних мереж та Google. Ми лише автоматизували цей процес», — каже він.

За одне сканування профайлів особи Predictim просить $25, але є знижки при багатьох скануваннях. Після такого аналізу додаток може давати рекомендації, приміром, «великий ризик» чи «особа з великою вірогідністю може демонструвати небажану поведінку».

Критики такого підходу впевнені, що алгоритмам не варто довіряти у питанні оцінки чиєїсь працездатності. Приміром, Джеймі Вільямс (Jamie Williams) представник фундації «Електронний кордон» (Electronic Frontier Foundation) наголошує, що алгоритми дуже часто можуть сприймати як «погне ставлення» політичні заяви чи жорстку критику.

Раніше «Детектор медіа» писав, як батьки шкодять дітям, відволікаючись на ґаджети.

comments powered by Disqus