Росія за крок до автономного інтернету — законопроект ухвалили у другому читанні

static.independent.co.uk

Як йдеться на сайті російського парламенту, нові правила для інтернету в РФ мають «забезпечити його надійну роботу у випадку цілеспрямованого масштабного зовнішнього впливу». У пояснювальній записці автори документу пишуть, що його необхідно ухвалити, щоб захиститися від США. Законопроект передбачає низку поправок до російських законів.

У проекті закону, зокрема, визначаються правила маршрутизації трафіку, організовується контроль за дотриманням цих вимог, створюється можливість для мінімізації передачі за кордон даних від російських користувачів.

Стежити за «безпекою і цілісним функціонуванням інтернету» буде Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд). Оператори зв'язку мають при виникненні загрози забезпечити можливість централізованого управління трафіком.

Раніше експерт Філіп Кулін казав ВВС, що законопроект може створити правову основу для реалізації проекту блокувань за допомогою технології DPI (від англійського deep packet inspection – «глибокий аналіз пакетів»). Схема роботи DPI полягає в тому, що в інтернет-провайдера встановлюється програмно-апаратний комплекс, який аналізує весь трафік і виділяє специфічні пакети, властиві конкретним сайтам або додаткам.

Нагадаємо, нещодавно у РФ ухвалили закони, які передбачають штрафи за поширення в інтернеті фейків чи образ у бік влади. «Детектор медіа» детально пояснював, за які пости у Росії зараз можна отримати покарання.

comments powered by Disqus