Путін підписав закон, який забороняє продавати гаджети без російського софта

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про обов'язкове встановлення на окремі види електронних обчислювальних машин вітчизняного програмного забезпечення. Про це йдеться на сайті російської державної системи правової інформації.

Закон вступає в силу з 1 липня 2020 року.

«Під час продажу окремих видів технічно складних товарів забезпечується можливість використовувати окремі види технічно складних товарів з попередньо встановленими російськими програмами для електронних обчислювальних машин. Перелік окремих видів зазначених технічно складних товарів, порядок складання і ведення переліку російських програм для електронних обчислювальних машин, порядок попереднього встановлення визначаються урядом Російської Федерації», — йдеться у описі закону.

У списку пристроїв автори законопроєкту наводять смартфони, комп'ютери й телевізори з функцією «смарт-ТВ». За задумом авторів, це має дозволити росіянам «не встановлювати додаткові програми на нові пристрої».

Закон про попереднє встановлення російського софта зобов’язує забезпечити споживачів з Росії, які купують «окремі види технічно складних товарів», заздалегідь встановленими на них російськими програмами. Інших пояснень у ньому немає, пояснює Meduza.

Інформація про те, який софт і на які пристрої повинен встановлювати, з'явиться в підзаконних актах, які в найближчі місяці має випустити уряд, пише видання.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Путін хоче замінити «Вікіпедію» російським аналогом.

comments powered by Disqus