(ДОПОВНЕНО) Німецький журналіст підозрюється в замовленні підпалу Товариства угорської культури в Ужгороді

Facebook

Як пише Tvp.info, зараз справа щодо підпалу передана до суду. Розслідування проводили Мазовецький відділ прокуратури та Агенція внутрішньої безпеки Республіки Польща. Трьох громадян цієї країни звинувачують у тероризмі.

«Провокація мала привести до погіршення стосунків України та Угорщини. Такі дії грають на руку Росії, яка зацікавлена в дестабілізації свого західного сусіда, де вже йде гібридна війна на Донбасі. Польські найманці також вигідні РФ, бо у разі їхнього провалу можна було б погіршити стосунки України та Польщі, які наразі не найкращі», — розповів офіцер Агенції внутрішньої безпеки.

Головним підозрюваним у справі є 28-річний Міхaл Прокопович. Він пов'язaний з неофaшистською оргaнізaцією «Фаланга» і проросійською пaртією «Зміна». За даними правоохоронних органів, Міхал найняв двох інших поляків, які безпосередньо підпалили Товариство угорської культури в Ужгороді.

Один з них розповів слідству, що Прокопович просив їх намалювати на фасаді Товариства свастику та знак «88», що символізує напис Heil Hitler. Таким чином планувалося скомпрометувати «українських бандерівців».

Польська Агенція внутрішньої безпеки також провела розслідування щодо людини, яка давала вказівки Міхалу Прокоповичу. Правоохоронці підозрюють, що операцією керував журналіст із Німеччини, який, імовірно, діяв в інтересах російських спецслужб. Він, за даними розслідування, заплатив полякам по тисячі злотих (понад 7 тис. грн).

Співробітник Інституту гуманітарних досліджень у Відні, дослідник європейських правих і їхніх зв'язків з Росією Антон Шеховцов розповів  «Радіо Свобода», що цим «журналістом» міг бути німець Мануель Оксенрайтер.

«Він дуже гарно знайомий з Матеушем Піскорським (лідер створеної у 2016-му році партії «Зміна». — ДМ). Вони співпрацюють вже років 5. Можливо, вони і раніше були знайомі. Матеуш Піскорський, наприклад, запрошував Оксенрайтера спостерігати за так званим "референдумом" в Криму в березні 2014 року. Вони разом їздили, наприклад, в Сирію. Вони брали участь в декількох спільних заходах, дуже щільно співпрацювали. У минулому році німецькі журналісти вже писали про ці зв'язки Оксенрайтера і Піскорського, називаючи першого "провідником кремлівського впливу в Німеччині". Оксенрайтер також був знайомий з Прокоповичем, тобто з людиною, яка інструктував двох дрібніших активістів "Фаланги" перед операцією в Україні», — каже Антон Шеховцов.

Як повідомляє сайт 0312.ua, раніше головa Зaкaрпaтської ОДА Геннaдій Москaль розповів, що Товариство підпалили житель Крaковa Адріaн Мaрглевський (Adrian Marglewski) тa житель містa Бидгощ Томaш Шимковяк (Tomasz Rafal Szymkowiak). Крім того, 27 лютого 2018 року будівлю ще раз підпалили невідомі.

Раніше «Детектор медіа» писав, що у 2018-му Україна була головною мішенню російської дезінформації.

comments powered by Disqus