Кубинцям нарешті нададуть доступ до мобільного інтернету

Фото: Lisette Poole, wired.com
Як повідомило агентство AP, відтепер кубинці зможуть купувати послуги підключення до 3G-мережі. Дотепер більшість мешканців країни могли з телефону заходити лише в свої електронні скриньки у внутрішній державній мережі.

Зазначається, що в кубинських містах уже збудовані мережі 3G. Це давало можливість туристам, чиновникам та іноземним бізнесменам мати доступ до інтернету впродовж уже кількох років. Відтепер його отримають і пересічні громадяни.

Нова послуга коштуватиме близько 10 центів за мегабайт, пакет в 600 мегабайт обійдеться клієнту в 7 доларів, а 4 гігабайти — в 30 доларів. Такі ціни в цілому відповідають світовим стандартам, однак є непідйомними для багатьох кубинців  — тих, хто отримує зарплату в 30 доларів на місяць від держави.

Нагадаємо, до 2013 року мешканці Куби могли підключитися до інтернету лише в готелях.

В інтернет-стратегії кубинського уряду за 2015 рік, яка потрапила у відкритий доступ, йшлося про приєднання половини домівок до інтернету до 2020 року, а також підключення 60% смартфонів. У 2016 році влада Куби офіційно оголосила про запуск домашнього широкосмугового доступу до інтернету в Гавані, а також дозволила доступ в кафе, барах і ресторанах. 
 
Розпочався повільний процес підключення будинків кубинців до мережі. Торік, за словами Майри Аревіча, було підключено тисячі житлових будинків. Крім того, в країні з'явилися сотні точок із відкритими мережами Wi-Fi.
 
У липні журналісти кубинських державних ЗМІ почали користуватися мобільним інтернетом. Тоді ж в ETECSA заявили, що до кінця цього року нададуть мобільний інтернет п'яти мільйонам людей, що становить майже половину населення Куби.
 
Експерти називають різні причини того, чому Куба так довго не дозволяла громадянам підключатися до 3G. Це зокрема й побоювання влади щодо доступу людей до інформації, і дефіцит готівки в країні, і довгострокове торгове ембарго США щодо Куби.
 
Наразі в країні блокується доступ до деяких сайтів, зокрема фінансованих США медіа, які виступають за запровадження системних змін на Кубі.
comments powered by Disqus