Кубинців почали підключати до мобільного інтернету

Кубинців почали підключати до мобільного інтернету

17:24,
17 Липня 2018
2680

Кубинців почали підключати до мобільного інтернету

17:24,
17 Липня 2018
2680
Кубинців почали підключати до мобільного інтернету
Кубинців почали підключати до мобільного інтернету
Автори:
Днями журналісти кубинських державних ЗМІ першими змогли скористатися мобільним інтернетом.
Як повідомило агентство Reuters, планується, що в майбутньому до інтернету зможуть підключатися й інші мешканці комуністичної держави.
 
У державній телекомунікаційній компанії ETECSA заявили, що до кінця цього року нададуть мобільний Інтернет п'яти мільйонам людей, що становить майже половину населення Куби.
 
Деякі інші клієнти ETECSA, зокрема посольства, змогли придбати мобільні тарифні плани ще в грудні минулого року.
 

Інтернет на Кубі

Куба помітно відстала в доступі до інтернету від інших країн світу на регіону. До 2013 року до мережі мешканці Куби могли підключитися до всесвітньої мережі лише в готелях.
 
У документі 2015 року кубинського уряду про інтернет-стратегію, який потрапив у відкритий доступ, йшлося про приєднання половини домівок до інтернету до 2020 року, а також підключення 60% смартфонів. У 2016 році влада Куби офіційно оголосила про запуск домашнього широкосмугового доступу до інтернету в Гавані, а також дозволила доступ в кафе, барах і ресторанах. 
 
Розпочався повільний процес підключення будинків кубинців до мережі. Торік, за словами очільника ЕТЕКСА Майри Аревіча, було підключено лише 11 тисяч житлових будинків.

«Я багато разів питав у магазині ETECSA, чи зможуть вони провести доступ з мого дому, — розповів Reuters 28-річний гаванець Юнісі Галіндо. — Але вони кажуть нам, що вони ще не готові і обіцяють зателефонувати».

Зараз кубинці зможуть підключатися з мобільного до мережі третього покоління (3G), тоді як в більшості  країн Латинської Америки вже є 4G, а в деяких інших країнах світу й 5G.

Експерти називають різні причини такого відставання. Це зокрема й побоювання влади щодо доступу людей до інформації, і дефіцит готівки в країні, і довгострокове торгове ембарго США щодо Куби.
 
На Кубі проте є внутрішня мережа з декількома урядовими сайтами та можливістю зробити собі електронну пошту. 
 

Перші враження й очікування

«Це радикальні зміни, —  заявив Reuters 39-річний журналіст державних ЗМІ Юріс Норідо. —Тепер я можу оновлювати новини з будь-якого місця, в тому числі власне звідти, де відбуваються новини».
 
Новий президент країни Мігель Діас-Канель раніше заявляв, що введення мобільного інтернету має підсилити економіку та «надати кубинцям змогу розміщувати контент про революцію в інтернеті». Він переконаний, що його співгромадяни зможуть «протистояти лавині псевдокультурного, банального та вульгарного контенту».
 
Експерти прогнозують, що доступ до інтернету послабить контроль уряду Куби над інформацією. Наразі ж  у державі з комуністичним устроєм медіа контролюються владою, яка також блокує доступ до дисидентських сайтів.
 
Аналітики також припускають, що влада Куби може надавати людям субсидії для заохочення користування програмами, які фінансуються урядом. Адже в липні ETECSA запустила безкоштовний месенджер Todus.
 
«Процес поширення доступу буде спочатку повільним, а потім пришвидшиться,якщо уряд впевниться, що він може контролювати будь-які політичні наслідки», — уважає експерт з питань Куби Тед Хенкен з Baruch College у Сполучених Штатах.
 

Ціна питання

Зараз підключення до внутрішньої кубинської мережі коштує значно дешевше, ніж доступ до інтернету. Тож для багатьох саме ціна може виявитися найбільшим обмеженням. У точках доступу до Wi-fi наразі година користування коштує 1 долар США, тоді як середня місячна зарплата кубинця становить 30 доларів.

Поки незрозуміло, в скільки мешканцям Куби обійдеться мобільний інтернет. Проте відомо, що від компаній та посольств ETECSA отримуватиме 45 доларів на місяць за чотири гігабайти.

Нагадаємо, Білл Гейтс та Марк Цукерберг закликали забезпечити доступ до інтернету усім людям на планеті.

Як писав MediaSapiens, компанія Space X, яка належить відомому підприємцю та винахіднику Ілону Маску, розробила план зі створення власної комунікаційної мережі, за допомогою якої вона зможе надати доступ до інтернету по всьому світу. Спершу компанія Ілона Маска планувала вивести на орбіту 4425 спеціальних супутників, які будуть роздавати інтернет. Згодом повідомлялося вже про 12 тисяч супутників, а завершити формування мережі планували до 2024 року. Проте в лютому SpaceX  знову відклала запуск ракети Falcon 9, яка мала вивести на орбіту тестові супутники для роздачі інтернету Microsat 2a та Microst 2b.

MIAMI HERALD
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду