Інтернет-провайдери подали до суду на британську розвідку

en.wikipedia.org

GCHQ уперше зіштовхнулася із подібною ситуацією.

Інтернет-провайдери зі США, Великобританії, Нідерландів та Південної Кореї об’єднали зусилля із учасниками кампанії Privacy International (Міжнародна приватність) і домагаються відповіді агентства щодо атаки мережевої інфраструктуру. Пояснюючи підставу своєї скарги, активісти посилаються на звинувачення у шпигунстві, зроблені екс-працівником АНБ Едвардом Сноуденом.

Інтернет-провайдери заявляють про ймовірні атаки на мережу, описані у серії публікацій у виданнях Der Spiegel та Intercept.

Звинувачення, зокрема, включають у себе: заяву про те, що співробітники Бельгійської телекомунікаційної компанії були вистежені агентством GCHQ та інфіковані вірусом з метою отримати доступ до інфраструктури мережі; твердження про те, що GCHQ та АНБ, де працював Сноуден, мали можливості для втручання у мережу, включно із технологією, що дозволяє вводити нові дані у вже існуючі інформаційні потоки та інше.

Хоча у документах, наданих Сноуденом, конкретно ці інтернет-провайдери не згадуються, тип втручання з боку шпигунських агентств свідчить, що вони могли бути під загрозою, заявляє Privacy International.

Кампанія раніше подала дві інші скарги. Перша стосується програм масового стеження Tempora, Prism та Upstream, а друга – потенційних можливостей комп’ютерного шпигунства з боку GCHQ.

Заступник керівника Privacy International Ерік Кінг (Eric King) вважає, що такі широко розповсюджені атаки на провайдерів підірвали довіру до інтернету і суттєво йому загрожують.

Серед залучених до кампанії проти стеження провайдерів є британська компанія GreenNet, американська Riseup, голландська Greenhost, зімбабвійська Mango, південнокорейська Jinbonet (South Korea) та інші.

Натомість GCHQ звинувачення відкидає і стверджує, що вся її діяльність проводиться відповідно до закону.

comments powered by Disqus