Facebook визнав, що зробив замало для запобігання насильству у М’янмі

static.atimes.com

Як пише The Guardian, звіт, що спровокував Facebook до визнання своїх помилок, сотворила неурядова організація Business for Social Responsibility (BSR) з Сан-Франциско. BSR виявила, що у М’янмі Facebook став інструментом для тих, хто «хотів поширити ненависть, яка провокувала насильство у реальному житті».

У цій країна соціальною мережею Facebook користуються 20 млн осіб. Часто вона стає для них єдиним джерелом новин.

Звіт підкреслює, що ця соціальна мережа стала у М’нмі платформою для «поганих діячів», які поширювали мову ненависті, підбурювали до та координували акти насильства. Деякі з таких груп функціонували у соціальній мережі впродовж чотирьох років.

Великий масив мови ненависті був спрямований проти меншини мусульман-рогінджа. Раніше ООН заявила про геноцид мусульмани-рогінджа. З 2016 року майже мільйон представників цієї народності втекли з М’янми

Нагадаємо, нещодавно The New York Times детально описувала, як працювали такі групи. Їх створювали найняті владою спеціалісти. Вони робили сторінки нібито з новинним контентом чи про життя знаменитостей і активно набирали уподобання. Згодом на цих сторінках починали постити сенсаційний контент, що стосувався мусульман-рогінджа.

У серпні цього року Facebook видалила акаунти військових М'янми. Серед них була і сторінка головнокомандувача війська Мінг Аун Хлаіна.

comments powered by Disqus