ЄС покарає Бельгію за повільний інтернет

У Європейському суді прийняли рішення зобов’язати Бельгію виплачувати штраф у розмірі 5 тис. євро на день доти, поки країною повністю не буде виконана європейська директива про розгортання швидкого інтернету у Брюссельському столичному регіоні. Про це повідомляє «Європейська правда».

У 2014 році Європейський парламент і Рада ЄС ухвалили спільну директиву, яка має стимулювати розгортання високошвидкісних мереж електронного зв'язку. Цією директивою встановили також мінімальні вимоги, які стосуються будівельних робіт і потрібної для цього інфраструктури. Держави-члени ЄС мали впровадити директиву у своє національне законодавство не пізніше 1 січня 2016 року.

Повідомляється, що у Бельгії цього не зробили. За неспроможність Брюсселя зробити це Європейська комісія подала в суд на Бельгію ще два роки тому.

Спершу з Бельгії хотіли стягувати добовий штраф в розмірі 54 639 євро, але згодом скоротили свою вимогу. Своїм рішенням Суд постановив, що Бельгія не виконала зобов'язань за директивою.

«Суд, оцінивши серйозність і тривалість порушення, зобов'язує Бельгію виплатити комісії, починаючи з дати винесення рішення і доки ця держава-член не припинить порушення, щоденний штраф у розмірі 5 тисяч євро»,— йдеться у рішенні суду, пише «Європейська правда».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Зеленський затвердив план дій по покращенню якості інтернету в селах.

comments powered by Disqus