Квитки на Олімпіаду за ціною цвяха в імідж України

Квитки на Олімпіаду за ціною цвяха в імідж України

00:00,
24 Травня 2012
1476

Квитки на Олімпіаду за ціною цвяха в імідж України

00:00,
24 Травня 2012
1476
Квитки на Олімпіаду за ціною цвяха в імідж України
Квитки на Олімпіаду за ціною цвяха в імідж України
Розслідування-провокація журналістів ВВС щодо генерального секретаря НОК України.

Журналіст BBC Гай Лінн викрив українського чиновника, видаючи себе за неофіційного торгівця квитками у Великій Британії. MediaSapiens публікує переклад скандального для українського спортивного чиновника матеріалу, в якому Гай Лінн у деталях розповідає про своє розслідування.

Високопоставленого чиновника НОК України тимчасово усунуто з посади після того, як розслідування BBC показало, що він ладен був продати за готівку квитки на лондонську «Олімпіаду-2012».

Володимир Геращенко сказав репортеру, який удавав із себе англійського перекупника квитків, що зможе продати до 100 квитків.

Це – кримінальний злочин, який у Лондоні карається штрафами в розмірі до £20000.

Натомість Геращенко стверджував, що «ніколи не мав наміру продавати квитки у Великій Британії».

Головний український олімпієць Сергій Бубка сказав, що у вівторок він зателефонував Геращенку до Києва, щоб повідомити: поки триватиме розслідування, його тимчасово відсторонено від виконання посадових обов’язків.

Щоб перешкодити появі квитків на чорному ринку, за межами Європейського Союзу, діють суворі правила. Квитки можна продавати тільки тим, хто живе в цій країні.

Раніше BBC виявила, що деякі офіційні перепродувачі квитків нехтували законом про Олімпійські та Параолімпійські ігри, покликаним зупинити появу квитків на чорному ринку.

Отримавши інформацію, що хтось із Національного олімпійського комітету України, можливо, ладен продати квитки, репортер BBC, видаючи себе за неофіційного торгівця квитками у Великій Британії, мав розмову з паном Геращенком. Той підтвердив, що готовий буде продати йому квитки.

Пан Геращенко, який із 1997 року обіймає посаду генерального секретаря Національного олімпійського комітету України, повідомив кореспонденту, котрий працював під прикриттям: «Я розумію, що ви – торгівець квитками. Ось чому для мене ви – пріоритет номер один, особа вищого рангу. Тож коли в нас зявляться зайві квитки, ми з вами сконтактуємося».

Під час наступної зустрічі в готелі неподалік Олімпійського парку у східному Лондоні пан Геращенко пояснив, що він розповсюджує квитки українським уболівальникам, тренерам та офіційним особам. Але щойно цей процес закінчиться, він готовий буде продати до 100 зайвих квитків.

«Дипломатична розмова»

Відповідаючи на запитання співрозмовника, чи можна оформити платіж банківським переказом, Геращенко відповів: «Думаю, краще готівкою. Це можливо? Краще все ж таки готівкою. На тому й зійшлися. Сподіваюся приїхати 10 липня».

На запитання кореспондента BBC, чому він ладен порушувати олімпійські правила та законодавство Великої Британії, збуваючи квитки на Олімпіаду, виділені його країні, на чорному ринку, пан Геращенко стверджував, що «ніколи не планував продавати квитки у Великобританії». За його словами, він вів «дипломатичну розмову, щоби вдовольнити настирливу зацікавленість торгівця квитками».

Ось його слова: «В нас більший попит на квитки, ніж ми їх маємо. Тому будемо використовувати всі квитки, виділені НОК України. Нам потрібно буде більше квитків, і ми постараємося знайти їх на обмінній сторінці (органу лондонської Олімпіади. – ТК) компанії LOCOG».

Пан Геращенко згодом заявив, що його зустріч із репортером, який працював під прикриттям, «була неофіційною» і що він не мав наміру укладати якусь реальну угоду – письмову чи усну.

Геращенко додав: «Усі пункти, про які згадував репортер, не були предметом жодної угоди. Мені не було чого запропонувати. В мене не було реальних квитків на продаж. Я погодився на цю зустріч лише для того, щоб не образити людину з країни, в якій я гостював. Він просив мене про зустріч декілька разів».

Колишній британській міністр у справах Олімпіади Тесса Джоуелл (Tessa Jowell) закликала негайно провести розслідування.

«Я вважаю, що це – приголомшливий факт. Хтось зловживає системою, і якщо звинувачення буде доведено, покарання має бути тяжким», – сказала вона.

Речник Міжнародного олімпійського комітету (МОК) заявив: «Ми сприймаємо ці заяви дуже серйозно. Якщо їх буде доведено, ми, не вагаючись, накладемо жорсткі санкції».

Джеремі Саммерс (Jeremy Summers), правничий експерт у сфері спорту, який консультував Олімпійські ігри 2000 року в Сіднеї, повідомив BBC, що останні викриття особливо спантеличили МОК.

«Від цього смердить»

«МОК намагався загострити процес для себе і для інших олімпійських комітетів після скандалів кінця 1990-х років. Ідеться й про звинувачення у хабарництві з метою виграти право на проведення 2002 року зимових Олімпійських ігор в Солт-Лейк-Сіті».

Організатори Олімпіади, компанія LOCOG та офіцери оперативної групи столичної поліції пообіцяли жорстко завадити несанкціонованому продажу квитів, що, як очікується, підскочить після того, як цього тижня у продаж для населення надійдуть останні квитки.

Речник London-2012 сказав: «Ми сприймаємо ці звинувачення дуже серйозно. Тому звернулися до BBC з проханням надати нам повний доступ до доказів і негайно розслідуємо їх. Якщо ці звинувачення підтвердяться, ми готові до негайних жорстких дій».

Представник столичної поліції, у свою чергу, сказав: «Ми налагодили контакт із BBC. Нам дуже хотілося б ознайомитися з усіма їхніми матеріалами й ретельно їх оцінити».

Скотланд-ярд додав: «Найнебезпечніше для населення придбати квитки на Олімпійські та Параолімпійські ігри – через сайт London-2012. Якщо ж ви купуєте через неофіційний сайту або в перекупника, ви ризикуєте переплатити гроші за недійсний квиток чи за квиток, якого взагалі не існує. Отже, є ризик, що ви не побачите Олімпіади. А вашу персональну інформацію можуть навіть використати злочинці».

На Олімпійських іграх у Пекіні Україна здобула 27 медалей, забезпечивши собі 11-те місце в світі.

Джерело: Англійська служба BBC

Автор: Guy Lynn

Переклад: Аркадій Сидорук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: the2012londonolympics
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду