У МОН презентували пошукову систему для вчених
Міністерство освіти і науки України (МОН) презентувало пошуковик для вчених Open Ukrainian Citation Index (OUCI).
Про це повідомили на сайті Міністерства.
Пошукова система допомагає знаходити наукові документи і аналізувати цитування вчених. Нині у базі OUCI міститься 109 млн публікацій з усього світу, в тому числі метадані від 1329 українських наукових видань.
У МОН пояснили, що OUCI — це джерело інформації і аналізу даних для наукової спільноти. Результати пошуку в ньому можна сортувати і налаштовувати, щоб знайти потрібну інформацію.
«Наразі це тестовий запуск сервісу – тобто ми чекатимемо від цільової аудиторії фідбек і побажання щодо удосконалення. Здорова критика – це завжди класно, й ми відкриті до пропозицій», — наголосив перед презентацією перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.
У Міністерстві розповіли, що від інших подібних сервісів OUCI відрізняється тим, що він є повністю некомерційним, тобто доступ до нього є повністю безкоштовним і відкритим для всіх. У той же час наповнення бази відбувається за прозорими принципами, а сама вона має зрозумілий механізм захисту від маніпуляцій з цитуванням.
OUCI — це перший елемент майбутньої Національної науково-інформаційної системи - URIS (Ukrainian Research Information System). Її створення є одним із пріоритетів МОН на 2020 рік, пише Liga Tech.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Google створить пошуковик для лікарів і пацієнтів.