Росіяни використовують пропагандистські міфи про «фашистів в Україні» як аргумент у суді
Росіяни використовують пропагандистські міфи про «фашистів в Україні» як аргумент у суді
Представники російської сторони під час слухань у Європейському суді з прав людини (ЕСПЛ) щодо Криму будують лінію захисту, зокрема, на тому, що Україна перед та після анексії Криму нібито була керована «негідними силами».
Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент «Європейської правди».
Цьому аспекту присвятили частину своїх виступах двоє осіб — уповноважений Росії при ЄСПЛ Михаїл Галперін та британський юрист Міхаель Свейнстон, який очолює групу юристів, які готували позицію Росії.
Зокрема, Галперін кілька разів сказав, що після Революції на Майдані владу в Україні нібито отримали «фашисти».
«Керівні посади в державі перейшли до неофашистської партії "Свобода", в тому числі керівництво правоохоронними органами, та до партії "Правий сектор"», — заявив він, передає кореспондент «ЄП».
При цьому Свейнстон наполягає, що політика України щодо Криму після його незаконної анексії (у виступах представників РФ її назвали «приєднанням») формувалася сторонніми зовнішніми силами.
Британський юрист велику частину свого виступу присвятив розповіді про те, як західні уряди — переважно США, але також Велика Британія та Нідерланди — через урядові та неурядові фонди фінансово допомагали українським громадським організаціям, які опікуються питаннями Криму.
Основну увагу приділили Українській гельсінській спілці з прав людини (УГСПЛ) та її очільнику Аркадію Бущенку, а також Марії Томак, «яку просувала Харківська правозахисна група».
Перерахувавши численні правозахисні проєкти із закордонним фінансуванням в Україні у якості аргументу, захисник сторони РФ також провів аналогію із допомогою Заходу в Грузії та зробив висновок, що події в Україні в 2014 році нібито були інспіровані ззовні.
Видання пояснює, що суд на даній стадії лише заслуховує сторони і не реагував при цьому на аргументи російської сторони.
Нагадаємо, раніше «Детектор Медіа» писав, що злита переписка Кремля розкрила стратегію російської війни проти України.