У Єврокомісії застерігають від маніпуляцій перед виборами до Європарламенту
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Єврокомісії застерігають від маніпуляцій перед виборами до Європарламенту
Кампанії з дезінформації, які поширюються з-за кордону, спрямовуються на поляризацію в суспільстві, тому їм треба запобігати, заявила єврокомісарка Вєра Юрова. Про це пані Юрова, єврокомісарка з питань юстиції, прав споживачів та гендерної рівності, розповіла в інтерв'ю медіагрупі Deutschland, опублікованому в понеділок, 13 травня. Особливо важливо протидіяти дезіфнормації напередодні виборів до Європарламенту (вибори призначені на 23-26 травня — ред.), переконана вона.
«Нам не можна дозволити, щоб бодай у одній-єдиній державі-члені (Європейського Союзу — ред.) результати виборів були сфальшовані маніпуляціями», — зазначила Юрова, цитує DW агенцію новин DPA.
Вєра Юрова також підкреслила, що кампанії з дезінформації, які поширюються з-за кордону, спрямовані на загальне посилення наявної поляризації в суспільстві.
«Це ускладнює їхнє розпізнавання. Ми переживаємо цифрову гонку озброєнь. Європа мусить бути готовою до цього», — підкреслила єврокомісарка.
Щодо дезінформації з боку Росії Юрова заявила, що вже сьогодні в Брюсселі у складі Європейської служби зовнішніх справ працює окремий спеціальний підрозділ, що займається викриттям дезінформації з боку Російської Федерації. За її словами, боротьба проти неправдивої інформації з боку Росії буде вважатися ключовим питанням і після виборів до Європарламенту.
«Йдеться не про те, чи подрібнимо ми Facebook чи ні, а про те, чи маємо ми необхідну інфраструктуру, чи дотримуються інтернет-платформи букви закону, чи достатньо ми інвестуємо в освіту», — додала єврочиновниця.
DW зазначає, що раніше немало експертів говорили про те, що на результатах референдуму про вихід Великобританії зі складу ЄС та результатах президентських виборів у США 2016 року могли істотним чином позначитися різноманітні дезінформаційні кампанії, в тому числі й кампанії, що пошировалися через соцмережі.