Хто такий Олександр Харебін, від якого відхрестився Зеленський?

Хто такий Олександр Харебін, від якого відхрестився Зеленський?

19:05,
19 Квітня 2019
24349

Хто такий Олександр Харебін, від якого відхрестився Зеленський?

19:05,
19 Квітня 2019
24349
Хто такий Олександр Харебін, від якого відхрестився Зеленський?
Хто такий Олександр Харебін, від якого відхрестився Зеленський?
Автори:
18 квітня у ток-шоу «Право на владу» на «1+1» кандидат у президенти Володимир Зеленський заявив, що екс-перший заступник гендиректора НТКУ Олександр Харебін, помилково потрапив у список його експертів. Цей список 9 квітня поширила ЗЕкоманда.

Що за список?

Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» на початку квітня повідомило, що команда Володимира Зеленського назвала своїх «нових експертів». У ньому, зокрема, був Олександр Харебін. Його сферу експертизи описали як «інформаційна та мовна політика, загальнополітичні питання».

Хто такий Олександр Харебін?

Олександр Харебін закінчив Київський інститут міжнародних відносин. Кар’єру в медіа почав з 1993 року журналістом. Надалі керував рекламним агентством, був власником видавництва «Новий Світ Медіа» та генеральним директором ТОК «Експерт Україна» (видавало однойменний журнал).

Згодом він стає президентом компанії «Медіа Інвест Груп» (власник — нардеп Сергій Тарута).

З 2013 року входить у наглядову раду медіахолдингу і стає операційним директором групи «ВЕТЕК Медіа», яка належить скандальному бізнесмену Сергію Курченку. Напередодні Курченко купив у Бориса Ложкіна медіахолдинг UMH, який, зокрема, видавав «Forbes Україна».

У лютому 2014 року, після Революції Гідності, Олександр Харебін припиняє працювати у холдингу Тарути і переходить у Національну телекомпанії України, яка у 2017 році трансформується у Суспільного мовника.  У лютому 2015 року він став першим заступником гендиректора НТКУ Зураба Аласанії.

На початку 2016-го пролунали заяви пана Харебіна про виявлені під час реформування телекомпанії факти корупції. Він стверджував, що НТКУ вже судиться або готує позови до суду щодо виявлених під час реформування фактів корупції. Але таких судових позовів врешті-решт не з’явилося.

У листопаді 2016 року Олександр Харебін разом з групою інших заступників Зураба Аласанії написали заяви на звільнення.

Свої зв’язки з Курченком «Детектору медіа» Олександр Харебін раніше коментував так:

«З квітня 2007-го по 1 лютого 2014-го я працював і отримував заробітну плату в медіахолдингу Сергія Татути. Працював президентом медіахолдінгу, директором видавництва, радником. Від Сергія Тарути я пішов уже після Майдану, в лютому 2014 року, і з тих пір не беру участі в жодній діяльності колишнього губернатора Донецької області, до якого ставлюся з великою повагою. Чому пішов? У Тарути не залишилося медіаактивів, а управляти його металургійних підприємствами в нього було кому. Крім того, громадські процеси та очікування змін, а також бажання й можливості бути учасником цих змін домінували над необхідністю заробляти. Мені легко зараз спілкуватися й працювати з багатьма депутатами й чиновниками в уряді й АП, адже відносини з багатьма з них почалися саме восени 2013-го — взимку 2014-го.

Тепер про Курченка. Я не знайомий із ним і ніколи не вів із ним переговорів про своє працевлаштування. Але я справді проводив управлінський і фінансовий аудит стану справ Українського медіахолдингу як незалежний консультант, після того як KPMG провела оцінку цього активу. За підсумками цього короткострокового й дуже пізнавального в професійному плані досвіду, восени 2013 року мені було запропоновано місце в Наглядовій раді УМХ як незалежному члену ради директорів, від якого я відмовився. Для людей, які хоч трохи знаються на корпоративному управлінні, немає необхідності пояснювати місце й роль інституту незалежних директорів. Таку ж долю спіткала й пропозиція стати виконавчим директором. І ще. Через кілька місяців, уже після Майдану, коли я пішов від Тарути, мені було запропоновано стати керівником УМХ, від чого я також відмовився. Журналісти люблять факти, тому гляньте мій пост у Facebook від 26 березня 2014 року. Ось, мабуть, і вся коротка історія. Чи змінив би я щось у ній? Безумовно, так. Не помиляється той, хто нічого не робить. Хоча багато навколо кажуть, що бізнес (заробіток, професійні амбіції) і мораль (цінності) речі несумісні, я все ж вірю в протилежне.

Саме тому я прийшов працювати в Національну телекомпанії України, будувати Суспільне. Тому, що вірю в те, що невелика група вдумливих і самовідданих людей здатна змінити світ. Насправді тільки завдяки їм і відбуваються зміни. Пам’ятаєте слова одного з президентів США Джона Кеннеді: «Не питай, що твоя країна зробила для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї країни».

Як відмовився Зеленський?

18 квітня Володимир Зеленський був у студії «1+1» на ток-шоу «Право на владу», де він представив свою команду. Олександра Харебіна там не було. Журналістка видання «The Бабель» Марія Жартовська  запитала у Володимира Олександровича: «9 квітня ваш штаб розіслав списки експертів для запитів. Деяких у цьому списку я бачу. Олександр Харебін, який відповідає за інформаційну та мовну політику. Як ця людина з’явилася у вашій команді? Він працював у Наглядовій раді Українського медіахолдингу та був його операційним директором, коли холдинг купив Сергій Курченко, олігарх-втікач з часів Віктора Януковича. І тоді звільнилися мої колеги з Forbes та “Кореспондента”, 13 журналістів, редакторів, у тому числі я. Коли люди у різнокольорових шкарпетках прийшли нам і сказали, що про це ми пишемо, а про це ми не пишемо. Мова йшла про Арбузова та Януковича. Як ця людина з’явилася у вашій команді?».

На це Зеленський відповів, що із паном Харебіним «ні хвилини не працював» і взагалі деякі експерти просто приходять до них у «відкритий офіс».

«Список, в якому є Харебін, мені незрозумілий. Це була якась помилка щодо Харебіна. Список затверджую я і в кінцевому списку його не могло бути. Можливо, це помилка нашого штабу. Корона з голови не впаде – треба вибачатися за помилки. але нашій команді “Кварталу 95″ спеціалісти з медіа не потрібні, вони в нас є. У нас є онлайн-штаб, приходять експерти з різних галузей, подають заявки, хочуть працювати з нами. Іноді ми не можемо їх одразу перевірити, а потім наша служба безпеки їх вивчає і з багатьма прощається, з різних причин – корупціонер, просто небезпечна людина тощо», — додав він.

А Харебін що?

У Facebook він написав, що такий вчинок «багато говорить про людину» — Володимира Зеленського. Пан Харебін також пообіцяв дати велике інтерв’ю щодо ситуації, яка склалася. «Детектор медіа» вже надіслав йому запитання і опублікує відповіді, як тільки отримає.

Варто додати, що кінцевим бенефіціаром «1+1» є олігарх Ігор Коломойський, якого пов'язують із кандидатом у президенти України Володимиром Зеленським. Так, за даними проекту «Схеми: корупція в деталях»,  юрист Зеленського Андрій Богдан є особистим адвокатом Коломойського.

«The Бабель» позиціонується як суспільно-політичне видання, що пише про політику, бізнес, освіту, культуру, технології й новини в Україні та світі. Шеф-редактором є Катерина Коберник, заступниця директора департаменту нових медіа холдингу «1+1 медіа». У сайту «The Бабель» є кілька акціонерів. По 25% — в Ігоря Коломойського, чиї інтереси в проекті представляє довірена особа Олександр Ткаченко; у самої пані Коберник та в головного редактора Гліба Гусєва, який може розподілити свою частку між членами редакції.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
stv.detector.media
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду