Юристи США все частіше використовують емодзі як докази в суді
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Юристи США все частіше використовують емодзі як докази в суді
Дослідження спеціалістів Університету Санта-Клари довели, за останні 15 років смайли чи емодзі згадувалися при розгляді 171 справи в США, розповідає The Verge. Кількість зросла ближче до кінця цього періоду — 30 % зі справ, у яких фігурували емодзі, припало на 2018 рік. Найчастіше емодзі зустрічалися в епізодах зі злочинами сексуального характеру. Утім так було лише спочатку, пізніше їх почали згадувати при розгляді абсолютно різних справ: від пограбувань до вбивств.
Приміром, у 2017 році в Ізраїлі сімейну пару зобов'язали виплатити кілька тисяч доларів штрафу орендодавцю, який звинуватив їх в безвідповідальному ставленні до правил оренди. Після огляду квартири вони відправили йому повідомлення з декількома позитивними емодзі. Серед них була присутня і пляшка шампанського — чоловік розцінив це як згоду на оренду. Потім пара перестала відповідати на повідомлення орендодавця і зняли іншу квартиру. Тоді чоловік звернувся до суду і виграв справу.
Що ж до справ з сексуальним підтекстом, то дослідниця Джесіка Уітні (Jessica Whitney) з університету Санд-Дієго встановили, що емодзі часто фігурують у злочинах, пов'язаних з сексуальним рабством та торгівлею людьми. Саме спеціальні смайли, а не слова, стали кодовою мовою злочинців та їх потенціальних клієнтів. Найбільш помітними індикаторами торгівлі людьми в стилі емодзі стали троянда, вишня, квітуча вишня, пульсуюче серце, літак і корона. Наприклад, серце і вишня підкреслюють, що жертва торгівлі людьми є неповнолітньою, в той час як літак сигналізує, що людина буде в місті за певний час.
Проте масштабне використання емодзі в якості повноцінних доказів у суді зупиняє їх неоднозначне тлумачення. Один і той же символ може мати зовсім різне значення в залежності від контексту. Крім того, одні і ті ж емодзі можуть сприйматися по-різному, навіть в залежності від операційної системи. Усміхнений смайл в ранніх версіях iOS люди часто інтерпретували як негативний, на відміну від аналогів на інших платформах.
Втім, емодзі все ще продовжують використовуватися у розважальних цілях. Нещодавно ми писали про гру від Google, у якій гравцеві треба полювати на емодзі у реальному часі, використовуючи свою камеру.