Французька поліція шукатиме в соцмережах неплатників податків
Французька поліція шукатиме в соцмережах неплатників податків
Про план завпровадження таких заходів в 2019 році повідомив міністр бюджету країни Жеральд Дарманін, пише France24.
Мета експериментального плану полягає в виявленні розбіжностей між оголошеним доходом громадянина і способом життя, який він показує в своїх соціальних мережах.
«Податково-бюджетна адміністрація зможе побачити, що якщо у вас є численні селфі з розкішним автомобілем, в той час як у вас немає коштів для володіння ним, то, можливо, ваш кузен або ваша подруга надали його вам для фото, але, можливо, і ні», — сказав пан Дарманін.
Однак система має свої недоліки: адже правоохоронці зможуть подивитися тільки відкриті профілі користувачів. Також суперечливим є те, наскільки точно життя людей відображається в соціальних мережах.
За даними Solidaires Finances Publiques, найбільшої профспілки, що представляє податкові органи Франції, торік ухилення від сплати податків коштувало французькому уряду приблизно 80-100 мільярдів євро в порівнянні з 60-80 мільярдами в 2013 році.
Моніторинг соціальних мереж громадян відбуватиметься в рамках нового французького закону, ухваленого в жовтні, який надає владі більше свободи щодо аналізу онлайн-даних з метою попередження фіскального шахрайства. Цей закон також вимагає, щоб такі платформи, як Airbnb або Uber надавали податковим органам інформацію про прибутки своїх користувачів, і дозволяє обмін інформацію між адміністративними службами задля пошуку даних.
Моніторинг акаунтів громадян в соцмережах вже здійснює фіскальна служба Британії. У 2008 вона запустила в роботу комп'ютерну систему під назвою Connect, яка дозволяє податковим органам збирати, аналізувати і зберігати великий масив особистих і комерційних даних, які можуть співставлятися з декларованими доходами платників податків для виявлення випадків потенційного шахрайства. Відомо, що орган також використовує супутникові знімки Google, аби фіксувати дорогі реконструкційні будівельні роботи. За ці роки Connect принесла Британії 3 мільярди фунтів стерлінгів додаткових податкових надходжень.
Нагадаємо, співзасновник компанії Microsoft Білл Гейтс уважає, що в майбутньому можливе введення податку на роботів.