Сенат США видав постанову на підтримку свободи ЗМІ

Сенат США видав постанову на підтримку свободи ЗМІ

10:30,
17 Серпня 2018
3079

Сенат США видав постанову на підтримку свободи ЗМІ

10:30,
17 Серпня 2018
3079
Сенат США видав постанову на підтримку свободи ЗМІ
Сенат США видав постанову на підтримку свободи ЗМІ
Автори:
Після акції за збереження свободи медіа, до якої долучилися 350 американських редакцій, Сенат США видав спеціальну резолюцію.

Документом Сенат засвідчив, що «преса не є ворогом народу», підтвердив «життєво важливу і незамінну роль, яку виконує вільна преса» і засудив «напади на інституцію вільної преси», повідомляє «Голос Америки».

Голосування за резолюцію стало відповіддю на інформаційну кампанію 16 серпня про захист свободи медіа й проти регулярної неконструктивної її критики президентом Дональдом Трампам. Акцію запустила газета Boston Globe, а підтримали 350 інших редакцій: як великих (The New York Times, The Atlantic, The Chicago Tribune тощо), так і невеликих місцевих (Greensboro, The Providence, Sun Sentinel тощо). Кожне видання вийшло зі своєю редакційною статтею. Boston Globe порівняла політику Трампа з діями президента Туреччини Реджіпа Таїпа Ердогана та президента РФ Володимира Путіна. 

16 серпня пан Трамп у Twitter заявив, що теж відданий свободі преси.

«Я нічого не хотів би більше для нашої країни, аніж справжньої свободи преси. Факт полягає в тому, що преса може вільно писати і говорити все, що забажає, однак, багато з того, що вона говорить є НЕСПРАВЖНІМИ НОВИНАМИ, просуванням політичних програм, або просто, намаганнями зашкодити людям. ПЕРЕМОГА ЗА ЧЕСНІСТЮ!», — написав глава держави.

Не всі видання США приєднались до акції. Зокрема від участі утрималася відома газета The Los Angeles Times. Видання заявило, що також уважає, що президент Трамп нападає на пресу «цинічно, демагогічно і несправедливо». Газета підкреслила, що не раз писала про це.

«Редакція The Los Angeles Times не говорить за The New York Times, або The Boston Globe, чи The Chicago Tribune. Ми поділяємо деякі погляди цих газет, але не погоджуємось з інших питань. Ми не хочемо створити враження, що ми отримуємо ідеї від інших, або діємо в складі групи. Редакція вирішила не писати про цю тему саме в цей четвер через те, що ми цінуємо свою незалежність», — йдеться в матеріалі The Los Angeles Times, яку цьогоріч придбав мультимільярдер Патрік Сун-Шонг.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп запропонував відбирати в декотрих ЗМІ акредитацію в Білий дім, а також пообіцяв викрити співробітників його адміністрації, які «зливають» інформацію медіа.

Як писав MediaSapiens, на початку року міжнародна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ) створила антипремію «Гнобителі преси» (Press Oppressors awards). Головним її «переможцем» став президент США Дональд Трамп, але окрім нього організація «відзначила» ще трьох світових лідерів.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
wikimedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду