Латвійські депутати запропонували вилучити російські телеканали з основних пакетів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Латвійські депутати запропонували вилучити російські телеканали з основних пакетів
Восьмеро авторів законопроекту вважають, що таким чином вдасться «обмежити кремлівську пропаганду в Латвії», повідомляє видання Delfi.
«Тривала нездатність відповідальних за галузь Міністерства культури і Національної ради електронних ЗМІ запропонувати вирішення проблеми призвела до того, що зараз потрібно вже гасити пожежу і терміново розробляти рішення щодо обмеження зростаючого впливу пропаганди Кремля», – заявила голова комісії з національної безпеки та одна з авторок законопроекту Інесе Лібіня-Егнере.
Раніше голова ради на 51% контрольованого державою підприємства Lattelecom Гатіс Кокінс, заявив, що компанія не стане зі своєї волі перекривати своїм клієнтам доступ до каналів російського телебачення. Однак якщо надійде відповідний наказ від Регулятора громадських послуг, то Lattelecom, за слова керівника, першим виконає розпорядження.
«Навряд ми, як комерційне підприємство, просто самі це ініціюємо, адже більша частина наших клієнтів – приблизно три чверті – висловилася дуже негативно про ймовірність того, що в їхньому основному пакеті може не стати російських каналів», – зазначив пан Кокінс.
Ця заява була зроблена ним в контексті обговорення пропозиції латвійського Національного об'єднання щодо заборони російських телеканалів на території країни.
Гатіс Кокінс визнав, що пропагандистської канали шкодять Латвії й потрібно щось з цим робити. На його думку, є чимало способів боротьби, але всі вони повинні бути законними. «Перш за все завжди треба розглядати активні і пасивні методи. Пасивний метод – щось закрити і заборонити, активний – зробити щось краще, впевненіше і більш натхненне», – каже керівник Lattelecom.
Рішення про те, які інструменти використовувати, в Латвії приймає Національна рада з електронних ЗМІ.
Нагадаємо, у квітні цей регулятор заявив, що використання суспільними медіа Латвії контенту й зокрема фотографій російського державного агентства Sputnik є неприпустимим.
У січні в Ризькому центрі стратегічної комунікації НАТО представили два дослідження щодо впливу російської пропаганди в Балтійських країнах. Дослідження охоплювало поширення фейкових новин протягом останніх двох років. Експерти виявили активну пропагандистську діяльність, яка здійснюється через соцмережі.