У Трампа розмірковують про санкції проти РФ за втручання у вибори та кібератаки – Reuters

У Трампа розмірковують про санкції проти РФ за втручання у вибори та кібератаки – Reuters

17:00,
22 Лютого 2018
2418

У Трампа розмірковують про санкції проти РФ за втручання у вибори та кібератаки – Reuters

17:00,
22 Лютого 2018
2418
У Трампа розмірковують про санкції проти РФ за втручання у вибори та кібератаки – Reuters
У Трампа розмірковують про санкції проти РФ за втручання у вибори та кібератаки – Reuters
Автори:
Адміністрація президента США Дональда Трампа наразі розглядає запровадження нових санкцій проти Росії у відповідь на втручання у вибори 2016 року та кібератаки, здійснені впродовж 2017-го.

Про це троє високопоставлених чиновників Білого дому, задіяні в підготовці санкцій, повідомили Reuters.

Посадовці наголосили, що процес з юридичних причин займає багато часу та не може бути прискорений у відповідь на критику. А критика в бік адміністрації Дональда Трампа звучить як від демократів, так і від республіканців.

Троє чиновників не надали детальну інформацію про те, коли адміністрація президента США прийме рішення про санкції чи про які саме обмеження йдеться.

«Процес щодо санкцій тривалий, складний і неприємний. Але  коли у нас будуть докази і ми будемо готові, ми запровадимо санкції», – сказав один із них. Про те, що санкції буде введено, Reuters повідомило ще один чиновник.

Посадовці нагадали, що деякі санкції вже були накладені на дві російські компанії, згадані в обвинуваченні команди спецпрокурора Роберта Мюллера у справі про втручання Росії у вибори президента США у 2016 році. Мова йде  про Concord Catering та про Concord Management and Consulting, які контролюють компанію «Агентство інтернет-досліджень», яке також відоме як «фабрика тролів», співробітники якої займалися розгортанням втручання в вибори в США на інтернет-майданчиках. За словами співрозмовників Reuters, санкії на ці організації були накладені у червні через російське вторгнення в Україну.

Чиновники також запевнили, що адміністрація розглядає заходи у відповідь на руйнівну кібератаку вірусу NotPetya минулого року. Нагадаємо, минулого тижня Білий дім заявив, що атаку вірусу-здирника NotPetya у червні 2017 року здійснили російські військові. Вона поширилась по всьому світу, спричинивши збитки на мільярди доларів у Європі, Азії та Америці. Таке ж звинувачення на адресу Росії прозвучало й від Великої Британії. РФ заперечує причетність до атак.

Президент США Дональд Трамп раніше заявляв, що вважає заяву Facebook про ймовірне втручання Росії в вибори через рекламу в соцмережі містифікацією. 

Проте, як пише DW, 20 лютого прес-секретарка Білого дому Сара Сандерс заявила, що пан Трамп визнає, що Росія втручалася у американські президентські вибори 2016 року. Однак, за її словами, він переконаний, що це втручання не вплинуло на результат виборів. Пані Сандерс додала, що кампанія Дональда Трампа не вступала в змову із росіянами.

Нагадаємо, у липні 2017 року американські конгресмени попросили компанію Facebook дати свідчення у рамках розслідування про втручання Росії у вибори в США в 2016 році.

У вересні компанія заявила про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року, й могли вплинути на перебіг виборів 2016 року в США. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії - «Агентства інтернет-досліджень». Цю рекламу побачило близько 10 млн людей.

Конгрес США запросив компанії Twitter та Alphabet (Google) дати свідчення з приводу прокремлівського контенту на їхніх платформах. Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США. Російську рекламу також знайшли в Instagram та Google. 31 жовтня з'ясувалося, що її могли побачити значно більше користувачів, ніж про це відзвітували компанії.

Пізніше Twitter, Facebook та Google заявили в Конгресі США, що не зможуть запобігти повторному втручанню у вибори: у них немає для цього інструментів.

Натомість представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
dw.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду