«Голос Америки», «Радіо Свобода» та CNN можуть заборонити в Росії – ЗМІ

«Голос Америки», «Радіо Свобода» та CNN можуть заборонити в Росії – ЗМІ

16:38,
18 Жовтня 2017
1993

«Голос Америки», «Радіо Свобода» та CNN можуть заборонити в Росії – ЗМІ

16:38,
18 Жовтня 2017
1993
«Голос Америки», «Радіо Свобода» та CNN можуть заборонити в Росії – ЗМІ
«Голос Америки», «Радіо Свобода» та CNN можуть заборонити в Росії – ЗМІ
Автори:
Російські ЗМІ повідомили, що комісія Ради Федерації Росії із захисту державного суверенітету внесла до списку медіа робота яких в Росії може бути обмежена, «Голос Америки», «Радіо Свобода» та CNN.

17 жовтня російське видання РБК повідомило про це з посиланням на свої джерела в Раді Федерації та комісії. Загалом у цьому списку начебто не більше п'яти ЗМІ. Російське агентство «РИА Новости» з посиланням на свої джерела в парламенті стверджує, що комісія надішле пропозиції про запровадження обмежень проти іноземних ЗМІ до Міністерства юстиції Росії після 23 жовтня.

Член комісії із захисту державного суверенітету Росії Олег Морозов повідомив РБК, що проти фігурантів списку будуть вжиті ті ж заходи, які в США застосовуються проти телеканалу Russia Today і радіо Sputnik. «Якщо обмежать сигнал [RT] –  ми обмежимо теж [сигнал іноземних ЗМІ в Росії], якщо розірвуть вже укладені договори з тими інтернет-ресурсами, які надають майданчик для RT, –  значить, аналогічні заходи будуть вжиті в Росії. Візьмуть під контроль персональні дані співробітників –  ми візьмемо під контроль персональні дані співробітників відповідних іноземних ЗМІ », –  заявив він.

За словами Олега Морозова, до переліку потрапили засоби масової інформації, які, на думку депутатів, «отримують гроші з-за кордону» і «втручаються в російську внутрішню політику».

Список ЗМІ члени Ради Федерації начебто складають на основі рекомендацій російських Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Роскомнагляду і Генпрокуратури, уточнюється в публікаціях. 

Проте 17 жовтня керівник комісії Ради Федерації із захисту державного суверенітету Росії Андрій Клімов у коментарі «Інтерфаксу» спростував інформацію, що такий список було складено.

«Ми ніяких списків не складали. Ми попросили відомства підготувати комплекс заходів для можливої ​​відповіді на дискримінацію російських ЗМІ на території Америки й якщо чогось не вистачає в чинному законодавстві, запросити нас про це. З тих пір нічого не змінилося», – заявив пан Клімов.

11 жовтня в прес-службі Мін'юсту РФ заявили, що вивчать отримані рекомендації Ради Федерації про розробку поправок, що обмежують діяльність іноземних ЗМІ в Росії ‒ у відповідь на наявні утиски російських журналістів за кордоном.

За кілька днів до цього російська служба «Радио Свобода» і телеканал «Настоящее время» отримали повідомлення від Міністерства юстиції Росії про можливу кваліфікацію їхньої діяльності як іноземних агентів, у зв'язку з чим робота цих ЗМІ на території РФ може бути обмежена. Міністерство юстиції Росії надіслало аналогічного листа до редакції проекту «Радiо Свобода» «Крим.Реалії».

У документі зазначають, що російський закон «Про засоби масової інформації» передбачає «можливість встановлення обмежень для кореспондентів засобів масової інформації тих держав, в яких є спеціальні обмеження для здійснення професійної діяльності журналістів ЗМІ, зареєстрованих у Росії».

Нагадаємо, у квітні Голова комітету російської Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв’язку Леонід Левін під час засідання комітету заявив, що саме ці три медіа – «Радіо Свобода», «Голос Америки» та CNN – є частиною «масштабної системи тиску Вашингтона». За його словами, окрім них в цю систему входять «різні фонди, неурядові організації, гранти і багато іншого».

Раніше Держдума Росії доручила комітету з інформаційної політики організувати перевірку діяльності російських служб «Радіо Свобода», «Голосу Америки» та CNN на відповідність російському законодавству. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Shutterstock
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду